Czy nerwicę da się wyleczyć?

1 odpowiedzi
Mam 24 lata, nerwica jest ze mną już od 3 lat. Na początku leczenie trwało jakieś pół roku, może nawet nie. Wtedy sama zadecydowałam, że będę opuszczać dawki leku który brałam codziennie, mianowicie Paroxinor. Stwierdziłam, że jestem już na tyle silna i sama jestem w stanie sobie pomóc. Motywowałam się jak tylko mogłam. Było naprawdę super, zero leków, ściskania w gardle, pocenia rąk, głupich myśli obwiniających siebie za wszystko. I studia, wreszcie przestałam bać się chodzić na uczelnię, obroniłam się. Myślałam, że już tak będzie na zawsze.. Jednak bardzo się myliłam. Ona wróciła i to z podwójną siłą. Czułam się wtedy okropnie, znów wizyta u psychiatry, znów te same leki. Zabawa od nowa. Po pewnym czasie znów było lepiej, na tyle że przestałam brać leki. Mam napady, które trwają 2-3 dni. Kręci mi się wtedy w głowie, najchętniej nie wychodziłabym z łóżka i w ogóle zamknęła się przed całym światem i beczała w poduszkę. Podsumowując moje wywody, Mam konkretne pytanie. Czy nerwicę da się wyleczyć? Czy można poradzić sobie z nią bez leków? I dlaczego ciągle do mnie wraca?
Pozdrawiam
O.
Witam. Odpowiadając na Pani pytanie trzeba by najpierw się zastanowić czy ten nawrót dolegliwości który u pani pojawił się jakby w drugim rzucie to jest ta sama nerwica co wcześniej , czy to już może być coś innego co trzeba by zdiagnozować i odpowiednio leczyć. Uwagę moją zwróciły dość krótkie okresy farmakoterapii, których krótki czas mógł wpłynąć na małą wartość profilaktyczną tego leczenia. Nie wspomina Pani czy korzystała z psychoterapii. Myślę, że zanim uzyska Pani odpowiedź czy to się da wyleczyć warto by pogłębić diagnozę i zobaczyć czy nie byłoby dobrze skorzystać także z innych metod leczenia. Na podstawie Pani opisu nie mogę stwierdzić, czy choruje Pani na nerwicę , sezonową chorobę afektywną, nawracającą depresję czy zaburzenia depresyjno- lękowe. Różnicowanie tych stanów wymagałoby poznania szczegółowych informacji na temat charakteru objawów oraz osobistego badania. Proponuję, aby podjęła Pani decyzję odnośnie dalszego postępowania i wyboru leczenia wspólnie ze specjalistą. Pozdrawiam lek. Andrzej Karczewski
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.