Czy nerwica na tle seksualnym dysfunkcjami seksualnymi może doprowadzić do poważnych szkód psychiczn

3 odpowiedzi
Czy nerwica na tle seksualnym dysfunkcjami seksualnymi może doprowadzić do poważnych szkód psychicznych problemów życiowych?
Trudno jest jednoznacznie określić, czy dysfunkcje seksualne doprowadzą do innych trudności ponieważ z opisu nie wynika, czy odbyła się w tym zakresie konsultacja lekarska, jakiego rodzaju jest ta "dysfunkcja" . Wspomniana została nerwica, czy była ona diagnozowana, czy podjęto współpracę ze specjalistą w celu rozpoczęcia pracy nad nią? Proszę pamiętać, że nie zawsze możemy sobie poradzić z różnymi trudnościami w zaciszu domowym, czasem trzeba zasięgnąć porady. Konsultacja internetowa nie zastąpi pracy na żywo i pozostawia wiele niewyjaśnionych pytań. Co do zasady, wszelkie zaniedbania dotyczące naszego zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego mogą doprowadzić do eskalacji problemu czy ogólnego pogorszenia stanu.

Dzień dobry,
Myślę, że każde zaburzenie lękowe (a nerwica do takiego się zalicza) ma duży wpływ na codzienne funkcjonowanie człowieka. To, czy nadmiernie odczuwany lęk doprowadzi do poważnych szkód psychicznych lub problemów życiowych, zależy w dużej mierze od tego, jak dana osoba radzi sobie z tym lękiem- czy unika wszystkich sytuacji lękowych, czy tylko części itp.
Z badań w tym temacie wiadomo, że nieleczone zaburzenia lękowe mogą przyczyniać się do rozwinięcia się depresji itp. Jest to bardzo obszerny temat.
Na pewno warto zasięgnąć porady psychologa, który dokona wywiadu i określi dalszy kierunek działań.
Dzień dobry, stany lękowe niewątpliwie obniżają jakość życia i wpływają na różne jego obszary. Nasuwa się pytanie, jaki poziom natężenia lęku, jak często, w jakich okolicznościach występuje w Pani/Pana przypadku. Jednak zapytanie może sugerować, że lęk jest na tyle dotkliwy by się nad nim pochylić. Lęk ma wielorakie podłoża, zachęcam zatem by skorzystać z konsultacji psychologicznej, niezaopiekowany może prowadzić to znacznego pogorszenia jakości życia.