czy naciek to rak?

2 odpowiedzi
Dzień dobry. 1 marca moja mama miała robioną tk jamy brzusznej brzusznej i miednicy małej bez i z następowym podaniem kontrastu/wielofazowe/w środę otrzymała wyniki który brzmi następująco: "W początkowym odcinku kątnicy na długości około 8 cm nieprawidłowy nierównomierny naciek niezmieniający się cały okres badania. Ściana katnicy pogrubiona maksymalnie do 1,7 cm, światło jelita zwężone nierówne. Tkanka tłuszczowa wokół bez cech naciekania.
Powyżej przewężenia kątnica i zagięcie wątrobowe o cienkiej ścianie rozdęte.
Wątroba prawidłowej wielkości, jednorodna bez zmian ogniskowych.
Drogi żółciowe nie są poszerzone.
Pęcherzyk żółciowy bezkamiczny.
Trzustka prawidłowej wielkości o budowie zrazikowej, bez zmian ogniskowych.
Przewód Wirsunga nieposzerzony.
Śledziona prawidłowej wielkości bez zmian ogniskowych.
Nadnercza niezmienione, prawidłowej wielkości.
Nerki prawidłowej wielkości o gładkich obrysach.
Patologii ogniskowej w obrębie nerek nie stwierdza się.
Faza nefrogramu prawidłowa wydzielanie w typowym czasie.
Moczowody prawidłowej szerokości.
Pęcherz moczowy słabo wypełniony moczem.
Aorta i tętnice biodrowe prawidłowej szerokości.
Powiększonych węzłów chłonnych w obrębie jamy brzusznej nie stwierdza się.
Poza tym struktury przewodu pokarmowego bez zmian ogniskowych.
Zmian ogniskowych, litycznych w strukturach kostnych objetych badaniem nie stwierdza się."
czy ten naciek to jest rak. Czy mama może mieć raka jelita grubego? Jeśli tak to jaka jest szansa wyleczenia rokowania? Dodam że mama nie miała badania kolonoskopii. Bardzo prosze o odpowiedź. Dziękuję
Dzień dobry, wymagana jest konsultacja z chirurgiem miękkim. Pozdrawiam

Dobry wieczór, okreslenie charakteru nacieku jest mozliwe po badaniu histopatologicznym, mama na pewnowymaga konsultacji chirurgicznej, pozdrawiam