Czy można zamienić tabletki Estmar 150+30 na Axia Forte Plus 0,03+3?

3 odpowiedzi
Czy można zamienić tabletki Estmar 150+30 na Axia Forte Plus 0,03+3?
Witam. Te tabletki jednak różnią się składem. Działanie takie same. Wszystko zależy od tolerancji. Pamiętać jednak należy , aby przy zmianie tabletek zaczynać zawsze od pierwszego dnia cyklu.

Szanowna Pani,
Preparat Estmar i Axia Forte to dwuskładnikowe preparaty atykoncepcyjne, z których każdy ma inny skład. Jednakże każdy z nich wywiera taki sam efekt zapobiegania ciąży.
Jeśli aktualnie stosuje Pani preparat Estmar i chciałaby Pani zmienić na Axia, to proszę zakończyć opakowanie pierwszego i bez 7-dniowej przerwy zacząć przyjmować drugi.
Jeśli stosowała Pani preparat Estmar i aktualnie nie stosuje Pani tego typu antykoncepcji, to proponuję poczekać do wystąpienia miesiączki i rozpocząć stosowanie Axia od pierwszego jej dnia.
Jednakże myślę, że najlepiej rozwieje Pani wszelkie wątpliwości podczas konsultacji ze swoim ginekologiem.
Pozdrawiam serdecznie
Witam Należy dokładnie zebrać wywiad i zbadać pacjentkę/piersi!!!/ Przechodzimy z niższej dawki EE na wyższą etynyloestradiolu/ moda lub potrzeba organizmu/ Dawka gestagenu jest taka sama. Po dokładnym zbadaniu - wywiad rodzinny i chorobowy, położniczy - usg iv, piersi zrobiłabym morf, mocz, TSH, vit D3, Ca 125, ukł krzepnięcia, Alat. Przechodzi Pani z niższej dawki EE na wyższą, to nie musi być przerwa między opakowaniami, ale miesiączki mogą być nieco obfitszę, Gdyby Pani była cały czas nabuzowana i bolały piersi to trzeba wrócić do Estmaru. Bezpiecznie jest nie robić przerwy w zażywaniu, lub zażyć Axię po naturalnej miesiączce /a nawet po 3 cyklach/- obserwacja pacjentki