Czy można założyc wkładke?

6 odpowiedzi
Witam. Jestem zainteresowana założeniem wkładki domacicznej 'Mirena' , ale mam 3 miesniaki śródscienne 9mm,9mm i 14mm. Czy w takim przypadku nie ma przeciwskazań do załozenia wkładki?
Dzień dobry,
założenie wkładki, troszkę zależy od umiejscowienia tych mięśniaków, ale tak niewielkie zmiany nie powinny być przeciwwskazaniem do założenia wkładki...marta_maksym@yahoo.com.. Pozdrawiam, Marta Maksym

Jeśli mięśniaki nie moduluja endometrium nie jest przeciwskazania do założenia endometrium
Obecność mięśniaków z towarzyszącymi obfitymi miesiączkami są nawet wskazaniem do zazożenia IUD hormonalnej - Mirena ma dopisek "system terapeutyczny" w niektórych krajach w takich wskazaniach jest nawet refudndowana. Założenie oczywiście w procedurze oceny USG przed i po założeniu (możliwa deformacja jamy macicy)
nie ma. ale wskazana obserwacja wzrostu mięśniaków - zależne od gęstości receptorów dla PR /progestagenów / w mięśniakach - zakładam, że podaje Pani prawidłowe rozpoznanie. pzdr artur mazur kalisz
Wg mnie nie ma i ta wkładka hormonalna może mięśniaki zatrzymać
Nie ma przeciwwskazań. Mirena zapobiegnie wzrostowi mięśniaków.