czy można z tego jakoś wybrnąć?

3 odpowiedzi
Witam! Mój problem to zaakceptowanie swojego wyglądu.Jestem osobą szczupłą i wysportowaną a mimo tego wciąż widzę w sobie osobę otyłą. Obsesyjnie się codziennie waże a gdy waga jest wyższa niż zakładałam od razu łapię doła i idę katować się na siłowni Nie potrafię cieszyć się życiem, moja myśli- praca,treningi..jestem sfrustrowana i nie wiem jak z tego wybrnąć..
Akceptacja własnego wyglądu, a przede wszystkim siebie jest niezwykle ważnym i kluczowym procesem w budowaniu własnej tożsamości i obrazu ja, który w fałszywej postaci stanowi powód frustracji i cierpienia. Natrętne mysli i obsesyjne działania z pewnością są źródłem cierpienia i frustracji. Wskazana psychoterapia. Pozdrawiam

Witam, problemy z akceptacją własnego wyglądu (dysmofofobia) jest coraz częściej diagnozowanym zaburzeniem. Najlepsza do rozwiązania tego problemu jest terapia w podejściu poznawczym lub psychodynamicznym,

Pozdrawiam,

Adam Zawielak
#psychologpoznan
#psychoterapeutapoznan
#terapeutapoznan
Dobry wieczór,

to zależy od stosunku wagi do wzrostu, ponieważ to, o czym Pani piszę może wskazywać na anorexię lub w na innego rodzaju zaburzenia jedzenia. Tak czy inaczej prawdopodobnie doświadcza Pani zaburzeń obrazu ciała, którego etiologię nie jestem e stanie określić po powyższych, kilku informacjach. Odnosząc się bezpośrednio do tego, co Pani piszę jestem jednak przekonany, że Pani problemy, powodują znaczny dyskomfort i same się nie rozwiążą, także zalecam podjęcie psychoterapii - w moim rozumieniu najlepiej w paradygmacie psychodynamicznym.

Z poważaniem.
Adam Zajączkowski