Czy można z czegoś takiego wyjść?

2 odpowiedzi
Witam mam straszny problem... jestem młodym mężczyzną (20lat) cale zycie wrazliwy, podatny na stress, nie potrafiacy sobie z nim radzic, aktualnie po roznych badaniach wychodzi na to ze jestem zdrowy ale wszystko mnie boli chyba z nerwow. Co rano budze sie strasznie zdenerwowany i generalnie jestem ciagle w jakims napieciu, zdenerwowany i od malego mialem problem ze jak gdzies bylem na dworze to czesto mialem potrzebe zalatwiania sie (wiadomo ze nie siku bo to nie byl by problem az taki) mam tak do dzis tylko ze teraz sie zaostrzylo bo jak gdzieś wyjde na dwor to mi sie tak robi, chcialbym isc na studia i do pracy ale to mnie blokuje. Bylem u psychiatry stwierdzila lekka depresje dala te smieszne leki ktore tylko maskowaly objawy bylo lekko lepiej ale po odstawieniu juz wszystkiego po paru miesiacach wrocilo wszystko. W dodatku jeszcze gorzej i nigdy juz tych lekow nie wezme. Jestem mlody a boje sie zebym nie dostal jakiegos zawalu czy czegos z nerwow bo serce mi nawala jak sie denerwuje rece lataja i ogolnie mam wrazenie jakbym mial goraczke bo chyba od cisnienia taka glowa goraca mi sie robi. Nie wiem czy to jakas nerwica lekowa a im wiecej czytam o tym wszystkim tym bardziej staje sie chory, chcialbym normalnie zyc, ale to cos odbiera mi taka możliwość... Przez to wszystko stracilem poczucie wlasnej wartosci, mam zerowa samoocene, przejmuje sie kazda dziewczyna z ktora mi nie wyjdzie a aktualnie to nawet nie mam jak poznawac przez to parcie na stolec po wyjsciu z domu odechcialo mi sie wychodzic. Dodam ze mieszkałem z wujem alkoholikiem 19lat ale tez z normalnymi rodzicami ale pewnie to tez sie na mnie odbija. Nis chce zadnych lekow od psychiatry nie wiem czy nawet psychoterapia by pomogla bo to siedzi ggdzies w twj mojej zrytej glowie chyba. Piszac to caly sie trzese bo uswiadomilem sobie ze nie moge tak funcjonowac a bylen u roznych psychologow itd i nikt nie potrafi mi pomoc cale zycie mi zalezy na innych zamiast myslec o sobie. Czy dala by Pani rade mi pomoc...
Szanowny Panie, z Pana opisu wynika, że najprawdopodobniej choruje Pan na nerwicę lękową. Potrzebna jest zatem psychoterapia. Sukces psychoterapii nie zależy od umiejętności psychologa, ale głównie od relacji psychologa i klienta oraz współpracy pomiędzy nimi. Prowadzę terapię zaburzeń lękowych, ale nie mogę Panu obiecać, że Pana terapia zakończy się sukcesem. Nie wiem bowiem, czy metody i techniki którymi pracuję będą Panu odpowiadać. Może Pan przyjść na pierwszą wizytę. Wtedy przekona się Pan, jak ja pracuję i czy to Panu odpowiada. Wtedy będzie mógł Pan podjąć decyzję, czy chce Pan podjąć się terapii u mnie.

Witam serdecznie, jak Pan dobrze poszuka w moim opisie znajdzie pan tam linki do arykułów
dotyczęcych stresu i nerwicy. Jak Pan przeczyta to zrozumie Pan sam, że przyczyną powyższego jest stres. Jest Pan aktualnie w takim stanie, że potrzebna Panu psychoterapie i trening antystresowy. Pozdrawiam, życzę zdrowia i zapraszam