Czy można wyleczyć brak popędu seksualnego?

6 odpowiedzi
Mam 20 lat. Jestem kobietą. W życiu miałam dwóch partnerów seksualnych. Z pierwszym byłam 4 lata, ale od jakiegoś czasu spotykam się z kims innym. Mój problem polega na braku zainteresowaniem seksem. Zaczęłam nowy związek i zależy mi na tym by poznać przyczyne braku chęci współżycia i czy można to "wyleczyć"? Proszę o poradę
Witaj,
Bardzo trudno jest mi odpowiedzieć na tak złożone pytanie. Pewnie dla Ciebie bardzo ważne. Przyczyn jest wiele, być może sama się ich domyślasz. Dobra, zaufana relacja z psychologiem, terapeutą na pewno pozwoli Ci odszukać odpowiedzi.
Pozdrawiam,
Dorota Hennig

Dzień dobry,
O satysfakcję z seksu i życia seksualnego decyduje wiele czynników: osobowościowych, organicznych i społecznych. Sądzę, że brak zainteresowania seksualnego może wynikać również z dodatkowych przyczyń a przede wszystkim z właściwości samego związku.
Najlepiej aby Pani skontaktowała się z psychologiem/seksuologiem aby zbadać tego wszystko i jestem przekonany, że problem do rozwiązania.
Pozdrwiam
Wszystko zależy , trzeba przeprowadzić wywiad , poznać szczegóły, odnaleźć przyczynę. Najlepiej udać się do gabinetu seksuologa, zdiagnozuje, wyjaśni i coś pomoże. Pozdrawiam
Szanowna Pani, w takim przypadku najlepiej skonsultować się z lekarzem-seksuologiem.
Może być to problem somatyczny. Konsultacji udzieli także ginekolog.
Dzień dobry,
Odnaleźć przyczynę Pani braku zainteresowania seksem należałoby wieloetapowo. Proszę rozpocząć od wizyty u lekarza rodzinnego lub ginekologa i oznaczyć poziom hormonów w szczególności prolaktyny. Kolejnym etapem powinien być seksuolog będący psychologiem psychoterapeutą. Dobrze postawiona diagnoza pozwoli oczywiście pozbyć się Pani kłopotu.
Pozdrawiam ES
Szanowna Pani,
brak zainteresowania seksem może wynikać z obniżonego libido. Zaburzenie to powodowane jest przez dwie grupy czynników- biologiczne, takie jak nierównowaga hormonalna czy niektóre choroby przewlekłe oraz, częsciej, psychogenne powstałe na podłożu emocjonalnym. Obniżone libido, niezaleznie od przyczyn, można uregulowac tak by odzyskać zainteresowanie współżyciem. Spotkanie z psychologiem seksuologiem pomoże Pani precyzyjniej określoć przyczynę braku chęci współżycia oraz dobrać odpowiednią terapię.
Pozdrawiam serdecznie.