Czy można przyjść bez rodzica?

3 odpowiedzi
Witam, Nazywam sie Ola mam lat 16, Chciałabym zapytać czy trzeba przyjść z rodzicem czy można samemu?
Pytam dlatego,iż chciałabym przyjść sama tak żeby żaden z moich rodziców o tym nie wiedział.
Witam. Polskie prawo wyraźnie mówi, że wymagana jest zgoda rodziców w przypadku niepełnoletniego dziecka. Jednocześnie psychologa obowiązuje tajemnica i w nie ma prawa przekazywać rodzicom poruszanych treści, jeśli tego się obawiasz. Wyjątkiem jest sytuacja zagrożenia życia bądź zdrowia. Możesz zacząć od rozmowy z psychologiem szkolnym, który dokładnie wszystko Ci wyjaśni, a na to nie jest potrzebna zgoda rodziców. Jednakże w przypadku kontynuowania spotkań, rodzice mają prawo o tym wiedzieć. Często bywa też tak, że rodzice zostają włączeni w proces wsparcia psychologicznego, aby był on w pełni efektywny.

Tematyka sesji terapeutycznych jest poufna, jedynie w przypadku zagrożenia życia czy zdrowia jest obowiązek poinformowania rodziców. W momencie ukończenia 16 lat nie ma potrzeby przyjścia z rodzicem, natomiast musi on wyrazic zgodę na kontakt terapeutyczny. Pozdrawiam
Witam, niestety nie pracuję z osobami niepełnoletnimi. Psychologa obowiązuje tajemnica zawodowa. Pierwsze spotkanie może a nawet powinno się odbyć w obecności rodzica. Następne nie. Proszę znaleźć osobę, która pracuje z osobami niepełnoletnimi.

#AdamZawielak
#psychologpoznan
#psychoterapeutapoznan