Czy można brać Mirzaten z Venlectine?

6 odpowiedzi
Czy mogę zażywać Mirzaten (15mg) z Venlectine i Neurotop Retard? Lekarz mi przepisał, a na opakowaniu Mirzaten napisane jest, żeby zachować ostrożność przy braniu wenlafleksyny.
Można stosować, ale należy o tym poinformować lekarza prowadzącego.

Połączenie Mrzatenu i Venlactine nie polecam.Oba te leki działają poprzez te same neuroprzekaźniki ale zupełnie na odmiennych zasadach. Jeden w ten sposób jakby hamował drugi. Dodatkowo to połączenie z Neurotopem.... też moim zdaniem niezbyt trafne. Neurotop zmniejszy działanie pozostałych leków.
Witam.

Wymieniony zestaw leków jest możliwy do zastosowania łącznie. Oba leki maja duży potencjał leczący. Jednak lekarz leczący zna obraz kliniczny i prawdopodobnie wie, jakie leki zastosować, również mimo wskazań producenta o zachowaniu ostrożności w przypadku konkretnych połączeń. Najlepiej z nim się skontaktować by wyjaśnić swoje wątpliwości.

Pozdrawiam serdecznie
"Zachowanie ostrożności" nie oznacza przeciwwskazania. A może lekarz miał dostateczne powody by przepisać jednak te leki? Zwykle przedyskutowanie z lekarzem leczącym takich wątpliwości pozwala na ich rozwianie.
Te leki często podaje się razem, proszę sie nie bać.

Z poważaniem

M. SKarbek
Tak, można. Jest to bardzo popularne połączenie lekowe wywodzące się z Kanady. Wenlafaksynę zażywamy rano, a Mirzaten wieczorem. Pozdrawiam