Czy możliwe jest zapłodnienie jeżeli leżałam na chłopaku w miejscu intymnym on miał na sobie spodnie

2 odpowiedzi
Czy możliwe jest zapłodnienie jeżeli leżałam na chłopaku w miejscu intymnym on miał na sobie spodnie jeansowe i bielizne a ja miałam majtki i spodenki całowaliśmy się z języczkiem nie doszło do stosunku nie wiem czy miał wytrysk.
Szanowna Pani,

Zapłodnienie jest możliwe w dni płodne (występujące tylko u kobiet), największe ryzyko poczęcia występuje dobę przed i po owulacji. Aby do niego doszło, plemniki, czyli komórki rozrodcze mężczyzny muszą znaleźć się w pochwie. Plemniki wydzielane są podczas wytrysku, ale pewna ich ilość (wystarczająca do zapłodnienia) znajduje się również w preejakulacie, czyli naturalnym lubrykancie wytwarzanym przez mężczyznę. Odpowiadając na Pan pytanie, nie jest możliwe, aby podczas opisanej sytuacji doszło do zapłodnienia, jeśli nie doszło do przeniesienia plemników w okolice przedsionka pochwy.

Pozdrawiam serdecznie,
PF

W tej konkretnej sytuacji nie jest możliwe, aby doszło do zapłodnienia.
Kobieta może zostać zapłodniona przez partnera w trakcie owulacji. Owulacja, czyli jajeczkowanie, to moment uwolnienia dojrzałej komórki jajowej z pęcherzyka Graafa w jajniku. Uwolniona komórka wędruje jajowodem w kierunku macicy. Podczas stosunku, gdy dochodzi do wytrysku nasienia, do pochwy dostają się plemniki, które rozpoczynają wyścig do komórki jajowej. Aby dostać się do jej wnętrza plemnik rozpuszcza jej powłokę ochronną. Następnie przez kolejną dobę materiały genetyczne plemnika i komórki jajowej ulegają połączeniu. Teraz zapłodniona komórka jajowa, czyli zygota, musi dostać się z jajowodu do macicy. Po zagnieżdżeniu się w macicy z zygoty powstaje zarodek. W efekcie dochodzi do zatrzymania miesiączki i pojawienia się pierwszych oznak ciąży.
Powyższy opis jest oczywiście opisem skróconym.
Jeżeli będzie Pani zainteresowana edukacją seksualną to zapraszam do siebie.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Budziarek