Czy może wystąpić przepuklina udowa po operacji przepukliny pachwinowej

9 odpowiedzi
Witam,
Miałem wykonaną operację przepukliny pachwinowej (skośna i prosta) laporoskopowo metodą TEP ponad dwa miesiące temu.
Po operacji miałem opuchniętą moszną, jeszcze występuje delikatny ból jądra i pachwiny podczas ruchu. Jednak w ostatnim czasie zaniepokoiło mnie co innego. Na udzie poniżej pachwiny pojawiło się podłużne wybrzuszenie (miękkie) o długości ok. 7 cm i szerokości 1-2 cm. Czy po przepuklinie pachwinowej może wystąpić przepuklina udowa? czy może jest to jakaś inna komplikacja pooperacyjna?
Wszystko jest możliwe. Najlepiej wykonać USG lub w razie wątpliwości TK.

Szanowny Panie,
nie jestem w stanie wywróżyć, co Panu jest. Aby postawić rozpoznanie konieczne jest badanie lekarskie.
Z wyrazami szacunku
Monika Bieniasz
Najlepiej udać się do operującego chirurga.
Niestety, to się zdarza - choć nie powinno. Zakres zasłonięcia pachwiny siatką powinien być tak duży, że zabezpieczenie powinno objąć zarówno wejście do kanału pachwinowego i udowego. Poczekałbym jednak z rozpoznaniem przepukliny udowej - może to jedynie zbiornik treści surowiczej lub krwiak. Rozpoznanie w krótkim okresie po operacji jest możliwe w USG lub TK.
Dzień dobry.
Oczywiscie moze istnieć jednoczasowo i przepuklina pachwinowa i udowa chodz to rzadkie przypadki, mysle , ze najprawdopodobnie było to od poczatku przepuklina udowa.
Prosze o kontakt z lekarzem prowadzacym.
Z powazaniem
Szanowny Panie
To może być przepuklina udowa, która pojawiła się niezależnie od operacji, ale może to być również powikłanie pooperacyjne (i to jest bardziej prawdopodobne) pod postacią zbiornika chłonki. Tylko badanie chirurgiczne i ew. badanie USG wyjaśni sprawę
Pozdrawiam
ZW
Po każdej operacji może wystąpić powikłanie. Natomiast czy ono ma miejsce czy problem dotyczy innej sytuacji, proszę zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg, który stwierdzi jaki jest problem i wskaże dalsze postępowanie. Pozdrawiam.
Proszę udać się na wizytę kontrolną do chirurga, który Pana operował. NIe można odpowiedzieć na pytanie bez zbadania Pana.
Witam,
najpewniej to obrzęk pooperacyjny powrózka nasiennego. Tak, teoretycznie może się pojawić przepuklina udowa lub wznowa przepukliny pachwinowej po zabiegu.
Pozdrawiam,
Marcin Migaczewski