Czy może wystąpić nietolerancja na Nutramigen 2 LGG przy wprowadzaniu nabiału?

4 odpowiedzi
Czy może wystąpić nietolerancja na Nutramigen 2 LGG przy wprowadzaniu nabiału? Dziecko ma 1rok i 9 miesięcy, od miesiąca wprowadzany był nabiał. Brak biegunki, wysypki ani żadnych wcześniejszych objawów nietolerancji nabiału. Dziecko chętnie je jogurty, serki itp. Nie dostawał jeszcze samego mleka krowiego. Niestety od dwóch dni po wypiciu mleka Nutramigen ok. 200 ml po chwilii wszystko wymiotuje. Wymioty pojawiaja się tylko po nim. Dziecko pije to mleko z kaszka manna blyskawiczna od kilku miesięcy, do tej pory wszystko dobrze tolerowało. Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam
W tym co Pani pisze nie ma żadnej logiki.Nutramigen wprowadza się wtedy,gdy mamy do czynienia z nietolerancją lub alergią na białka mleka krowiego.JeżelinPani wprowadziła nabiał ,to jaki sens ma podawanie Nutramigenu.Równie dobrze możne wprowadzić mleko.

Nutramigen jest "dość niesmaczny", jak dziecko zasmakowało w innych produktach to pewnie dlatego odrzuca to mleko, bo poczuło nowe lepsze smaki. Bardzo wątpliwe a raczej niemożliwe, aby nagle na Nutramigen nastąpiła nietolerancja. Jak dobrze toleruje serki itp., to proponuję spróbować mleko krowie, oczywiście stopniowo i w małych ilościach.
Nietolerancji na to mleko raczej nie ma. Może dziecko za dużo mleka wypiło za szybko jednorazowo
Witam serdecznie,
Proszę nie dawać Nutramigenu skoro dziecko źle reaguje. Powinno się wprowadzać pokarmy sukcesywnie i obserwować reakcję organizmu. Proszę dołączyć probiotyki.
Pozdrawiam.
Piotr Niedziałkowski