Czy moje relacje z rodzicami są normalne? Mam 18 lat. Mama mnie przezywa i nie są to miłe przezwiska

4 odpowiedzi
Czy moje relacje z rodzicami są normalne? Mam 18 lat. Mama mnie przezywa i nie są to miłe przezwiska ale czasami gdy ma lepszy chumor mówi do mnie zdrobniale. Tata gdy nie chciałam jechać do rodziny zbił mnie pasem. Zabraniają mi jeść bo twierdzą że jestem gruba to znaczy dają mi jedzenie ale sama nie mogę sobie go wziąść. Wogóle prawie z sobą nie rozmawiamy ale można wyjaśnić to tym że rodzice pracują i nie mają czasu.
Przede wszystkim dobrze, że szukasz odpowiedzi na swoje wątpliwości. To już jest poważny sygnał, że coś się dzieje niedobrego. Bez względu na to ile masz lat i w jakich jesteś relacjach z dorosłymi masz prawo do:
1. godności osobistej jako człowiek - nikt nie ma prawa Cię obrażać, wyzywać czy poniżać
2. bezpieczeństwa osobistego - nikt nie ma prawa Cię bić, ani w żaden inny sposób naruszać Twojego ciała czy przestrzeni osobistej.
3. bezpieczeństwa życiowego- nikt nie ma prawa Cię głodzić, wydzielać Ci jedzenia czy go racjonować bez wyraźnego wskazania lekarza.
Moim zdaniem opisana przez Ciebie sytuacja w żadnym wypadku nie jest normalna ani prawidłowa. Dobrym rozwiązaniem byłoby jak najszybsze poszukanie pomocy.

W odpowiedzi na pytanie o rodziców. Powinni wspierać poprzez udzielenie praktycznych i skutecznych porad dotyczących Twojego zdrowia w taki sposób żebyś czuła że jesteś przez nich kochana, a nie gnębiona. Jeśli mama przezywa i robi to w sposób pieszczotliwy to jest w porządku, ale jeśli słowa mają negatywny oddźwięk sprawiające smutek to warto mamie o tym powiedzieć. Jeśli chodzi o tatę to widać że uważa że można Ciebie nauczyć posłuszeństwa poprzez sprawienie bólu i upokorzenie bo jak może się czuć osiemnastoletnia dziewczyna którą tata potrafi uderzyć pasem. Rodzice nie mają prawa sprawiać Tobie przykrości w sposób psychiczny i fizyczny. Jeśli chodzi o stosowanie diety poprzez docinanie Ciebie od jedzenia nie jest dobrym pomysłem bo odczuwasz bardziej dyskomfort psychiczny, gdyż zostało zrobione w przykry sposób. W tej sytuacji najlepiej jest zwrócić się do dietetyka.
Jetes dorosła, znajdż pracę i sie wyprowadz , może wtedy przejrzą na oczy i znajda na czas na rodzine i poprawne relacje.
At
atruszkowska1000/at/gmail.com
Witam, proszę pamiętać, że nie można godzić się na przemoc. Zachęcam do skorzystania ze wsparcia specjalisty aby uporać się z opisywaną sytuacją. Żeby człowiek mógł funkcjonować w sposób porządany, musi dokonywać zmiany osobistej. Pytanie czy ma `pani na tyle siły.