Czy moje kłopoty spowodowane są endometriozą?

1 odpowiedzi
Dzień dobry. Panie Doktorze od roku 2010 roku borykam się z endometriozą. Skierowano na badanie USG z powodu potwornych bóli brzucha i wykryto guzy w powłokach brzusznych w bliźnie po cesarskim cięciu. Skierowano do ginekologa, przez ponad pół roku orgametril aż wreszcie zabieg chirurgiczny wycięcia z powłok brzusznych guza, badanie histopatologiczne - endometrioza. Po wyjściu ze szpitala (2012 rok) po chwilę obecną borykam się z bólem w podbrzuszu, problemami z jelitami i ogólnie dziwnymi stanami. czasem mam wrażenie że przechodzę menopauzę a mam 35 lat dopiero. Odsyłana jestem od specjalisty do specjalisty i od jednego słyszę że wycięli i tego już nie ma więc jestem zdrowa, od drugiego że to choroba przewlekła która rozwala hormony, leczono mnie na zespół jelita drażliwego a po roku lekarz stwierdził że to jednak endometrioza na jelita przeszła, itp ale ostatecznie od każdego słyszę nie wiem co z tym zrobić. W czerwcu zrobiłam rezonans miednicy małej który wykazał niewielkie zmiany pozostawione tylko do obserwacji. Wykonałam badania hormonalne TSH, FT3, FT4, LH, Estradiol, Progesteron, Prolaktyna, Testosteron. Miałam wykonać je w 20 dniu cyklu. wszystko w normie jedynie LH i progesteron odbiegają od norm. LH wynik 64,70 mIU/ml natomiast progesteron 0,55 ng/ml. Mam wrażenie że moje dolegliwości z miesiąca na miesiąc są coraz bardziej mocniejsze, nerwowość, blokuje się przemiana materii, puchnę, wiecznie jestem zmęczona a czasem dosłownie opadam z sił, do tego te dolegliwości bólowe i z miesiąca na miesiąc PMS mam wrażenie ze trwa coraz dłużej i jest coraz bardziej nie do wytrzymania. nie wspomnę że przytyłam ok 20 kg. Wszystkie te dolegliwości przekładają się na inne dziedziny mojego funkcjonowania i bardzo mocno je utrudniają. Proszę o opinię
Witam. Objawy przez Panią opisane mogą odpowiadać endometriozie chociaż rezonans nie wykazał duzych zmian.Postepowaniem diagnostyczno-leczniczym bylaby w takiej sytuacji laparoskopia.Biorac pod uwagę poprzednie rozpoznanie histopatologiczne jest to calkiem prawdopodobne.Dolegliwosci bólowe mogą być także spowodowane zrostami po cięciu,niekoniecznue endometrioza.Pytanie czy wykonywala Pani jeszxze kolonoskopie?.czy po 2012 stosowane bylo leczenie farmakologiczne?