Czy mój syn ma ADHD?

2 odpowiedzi
Witam, mamy problem z naszym 6- letnim synem. Zawsze był bardzo żywy, kłótliwy, tłumaczyliśmy sobie że z tego wyrośnie, na ulicy i w sklepie bije mnie, pluje na męża, ciągle krzyczy i kłóci się, wpada w histerie w domu podczas których rzuca przedmiotami, na spacerze nie ogarniam go nie idzie obok mnie tylko biega wkoło, wybiegana ulicę, blokuje mi wózek z młodszym dzieckiem na środku ulicy w trakcie swoich histerii , w gabinecie lekarskim kładzie się lekarzowi na biurku, przeszkadza w rozmowie, nie radzimy sobie, boje się że mój syn ma ADHD...nie mam już siły, nasz dom to ciągłe kłótnie i napięcie , proszę pilnie o pomoc
Dzień dobry, aby rozpoznać zaburzenia hiperkinetyczne (ADHD) konieczne jest badanie psychologiczne i psychiatryczne. Ważne jest, aby ustalić od kiedy pojawiły się takie zachowania, czy w tym czasie zmieniło się coś w życiu dziecka, w rodzinie oraz czy nie towarzyszą temu żadne problemy somatyczne(np. zaburzenia endokrynologiczne, neurologiczne). Wskazane jest też uzyskanie opinii przedszkola/szkoły, co do zachowania dziecka poza ogniskiem rodzinnym. Po uzyskaniu dokładnych informacji będzie można podjąć dalsze działania. Często sama współpraca z psychologiem daje bardzo pozytywne rezultaty.

Należałoby zgłosić sie do psychiatry dziecięcego,trzeba synka zbadać,zebrać,dokładny wywiad oraz pogłebić diagnostyke celem wykluczenia innych chorób lub zaburzeń-np nadczynności tarczycy,padaczki itp.W przypadku potwierdzenia diagnozy-rozwazenie terapii ew farmakoterapii