Czy mój problem da się rozwiązać?

2 odpowiedzi
Witam bardzo serdecznie, mój problem dotyczy osoby z którą pracuję w pokoju. Jest to osoba która mnie ciągle atakuje. Nie liczy sie z nikim , mysli że wszystko jej wolno. Jest histeryczką kłótliwa i haotyczna , ciagle o coś ma do mnie pretensje, ubliża,kąsa jak żmija i co najgorsze to winy u siebie nie widzi tylko wpędza innych w poczucie winy. Uważa że wszyscy powinni kolo niej skakać.Ciągle gada czy trzeba czy nie. Boję się że któregoś dnia moja psychika siądzie, bo to sie nie da opisac co ona wyprawia.Nawet teraz jak przestałam się odzywać to rzuca w moim kierunku słowa ktore idą w pięty. Poprostu nie wiem co mam robić.Będę ogromne wdzięczna za pomoc .
Witam, atmosfera w pracy jest bardzo ważna, w końcu w tym miejscu spędzamy bardzo dużo czasu. Na podstawie krótkiego opisu trudno rozeznać problem i cokolwiek doradzić. Proponuję porozmawiać z koleżanką, nie wyrażając ocen jej osoby, lecz opisując realne sytuacje i swoje odczucia. Tzn. nie mówimy jesteś histeryczką i o wszystko masz pretensje. Lepiej jest powiedzieć np: kiedy się tak denerwujesz gdy nie możesz znaleźć tego pisma, mam wrażenie że złościsz się na mnie i jest mi przykro. Jeżeli nie uda się problemu rozwiązać proponuję konsultacje. Życzę powodzenia Dorota Rychter

"Spot­ka­nie dwóch oso­bowości przy­pomi­na kon­takt dwóch sub­stan­cji che­micznych: jeżeli nastąpi ja­kakol­wiek reak­cja, obie ule­gają zmianie." (Carl Gustav Jung)
Dzień dobry,
Nie wiem czy Pani problem da się rozwiązać. Ja mam głowę pełną pomysłów rozwiązań. Rzecz w tym że to są moje pomysły, a przecież niewiele wiem o sytuacji. Pani list zawiera głównie opis negatywnych cech i zachowań koleżanki z pracy. Niewiele pisze Pani o sobie, jak również o charakterze Waszej pracy i wzajemnych zależnościach. Tak więc moje pomysły pozostają moimi. Może mogłaby Pani zapytać samą siebie: czy jestem w stanie rozwiązać ten problem? Pozdrawiam serdecznie :)