Czy mogło dojść do zapłodnienia poprzez grę wstępna? Do rzeczy, wprowadziłem swojego członka do poc

2 odpowiedzi
Czy mogło dojść do zapłodnienia poprzez grę wstępna?
Do rzeczy, wprowadziłem swojego członka do pochwy lecz nie doszło do wytrysku, stosowaliśmy stosunek przerywany w prezerwatywie lecz nie doszedłem w partnerce tylko na "zewnątrz".Czy mogło dojść do zapłodnienia już na etapie gry wstępnej z uwagi na potencjalne wydzielenie preejakulatu?
Dzień dobry!

W preejakulacie mogą znaleźć się zdolne do zapłodnienia plemniki, co oznacza, że było to zachowanie ryzykowne. Aby w pełni ocenić zagrożenie partnerka musiałaby udać się do lekarza ginekologa, by ocenić w którym dniu cyklu się znajdowała.

Nie polecam stosowania stosunku przerywanego jako metody antykoncepcyjnej. Jako taka jest zwyczajnie nieskuteczna, może za to powodować nadmierny stres zarówno i partnera jak i partnerki, co w dalszej kolejności może objawić się problemami z podnieceniem, osiąganiem orgazmu lub przedwczesnym wytryskiem. Prezerwatywa jest wystarczającym zabezpeczeniem. Jeśli obawiają się Państwo niechcianej ciąży polecam dodatkowo przy kolejnej wizycie u lekarza (każdej specjalności) poprosić o receptę na antykoncepcję awaryjną - podkreślam, że jest to antykoncepcja, a więc środek zapobiegający zajściu w ciążę, a nie środek wywołujący poronienie.

Pozdrawiam serdecznie!

Dzień dobry,
wydzielina wydobywająca się z prącia jeszcze przed wytryskiem (tzw. preejakulat) może (!!!!) zawierać plemniki i w ten sposób może dojść do zapłodnienia.
Ważne jest jednak, w którym dniu cyklu znajdowała się partnerka, czy cykle są regularne i ile wynoszą dni. Dzięki temu można ustalić wysokie prawdopodobieństwo, w którym dniu występuje owulacja, czyli czas związany z wysokim prawdopodobieństwem zajścia w ciążę. Ustalenie zaś, kiedy wypada owulacja pomaga ustalić dni płodne, czyli okres kiedy istnieje prawdopodobieństwo zapłodnienia. Przy wyliczaniu dni płodnych należy wziąć pod uwagę m.in.:
1. żywotność komórki jajowej;
2. żywotność plemników.
Jak wyliczyć owulację i dni płodne – spójrz proszę na poprzednie moje wpisy w tym zakresie.
Proszę pamiętać, że stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcji, natomiast może przyczyniać się do powstania innej dysfunkcji seksualnej – przedwczesnego wytrysku (zwłaszcza, gdy istnieje ku temu biologiczna predyspozycja). Nadto jego praktykowanie bez faktycznych zabezpieczeń łączy się nie tylko z ryzykiem zajścia w ciążę, a nie ochroną przed nią, lecz także wzmacnianiem lęku, stresem i stopniową utratą przyjemności ze zbliżeń. Podwójne „zabezpieczenie”, jakie Państwo zastosowali (prezerwatywa i stosunek przerywany) skłania raczej ku przypuszczeniu, że nie ma się czego obawiać. Warto jednak nauczyć się wyliczać okienko płodności wraz ze wskazaniem wysokiego prawdopodobieństwa zajścia w ciążę, by wówczas – nawet mimo zabezpieczeń mechanicznych (prezerwatywa), który nie dają 100% ochrony - powstrzymać się od współżycia przez kilka dni.
W razie potrzeby dalszych pytań, służę pomocą.
Z uszanowaniem,
dr n. hum. Monika Gmurek