czy mogłem przejść zawał ???pytanie do specjalisty.

5 odpowiedzi
witam ,mam 45 lat.103 kg ,cukrzycę typ 2,nadciśnienie .jakieś 3 tygodnie temu miałem taki ucisk jakieś 10 cm nad mostkiem,uczucie zasłabnięcia ,zrobiłem się jakby spocony.trwało to z 10-15 minut.pużniej mi przeszło.czy mogłem przejść zawał ? jak mogę to sprawdzić ?ewentualnie czy mogę mieś miażdżycę żył ?jak mogę to sprawdzić ? jakie badanie powinienem wykonać ,krew?ekg,usg.jakie powinienem mieć wyniki cholesterolu,trójglicerydów ??bardzo proszę o porady .
Takie objawy mogą być sygnałem ostrzegawczym przed zawałem, chociaż jest wielu Pacjentów z cukrzycą, którzy nie czują żadnych objawów zawału... Miażdżyca dotyczy naczyń tętniczych. Badanie doppler usg (np tętnic szyjnych, ewentualnie kończyn dolnych) pokazuje w jakim stopniu dane tętnice są zwężone. Pierwszymi badaniami powinien być ekg i podstawowe badania krwi, ewent usg serca (czyli echo serca). zależą m.in od tego czy pacjent pali papierosy i jaki jest wywiad rodzinny.

proszę natychmiast zgłosić się do lekarza rodzinnego, który zleci odpowiednie badania. Bądź w razie powtórnych dolegliwości wezwać pogotowie ratunkowe. Są to objawy, których nie diagnozuje się "przez internet"
Ma Pan wiele czynników ryzyka chorób serca i naczyń (wiek, płeć męska, cukrzyca, nadciśnienie). Typowy przebieg zawału serca przebiega zwykle z bólem trwającym dłużej niż 15 minut. Ale mógł to być ból wywołany chorobą niedokrwienną serca lub niezwiązany z przyczynami kardiologicznymi.
Proszę się samodzielnie nie "bawić" w diagnostykę i pozostawić tu wybór badań swojemu lekarzowi rodzinnemu.
103 kg. ale przy jakim wzroście. Jeżeli jest Pan otyły to dodając to do pozostałych czynników ryzyka szansa na miażdżycę tętnic rośnie dramatycznie.
Na pewno zaleciłbym Panu EKG i lipidogram oraz intensywne leczenie cukrzycy i nadciśnienia. Proszę pamiętać że normalizacja masy ciała i "płaski brzuch" jest PODSTAWOWYM celem leczenia obu powyższych chorób i znacząco odsuwa od Pana perspektywę zawału serca.
Życzę zdrowia.
Witam. Natężenie bólu i czas jego trwania nie zawsze muszą być proporcjonalne do uszkodzenia serca. W celu sprawdzenia należy wykonać EKG i Echo serca. Jak najbardziej może Pan mieć miażdżycę. W celu rozwiania wątpliwości zapraszam na wizytę. Pozdrawiam Michał Moszczeński. Proszę sprawdzić w internecie malinowamed.
Jest Pan otyły,ma Pan nadciśnienie i cukrzycę więc może być miażdżyca,mogły być objawy nagłego niedotlenienia serca ale nie koniecznie zawał serca. Proponuję nie wykonywać badań na własną rękę tylko zgłosić się do lekarza. Z pewnością trzeba wykonać EKG , EKG wysiłkowe, badanie cholesterolu i trójglicerydów, USG z Doplerem naczyń szyjnych. pozdrawiam Czesław Drozd