Czy mogę zarejestrować się sama do psychologa mając 17 lat? Nie mam dobrego kontaktu z mamą, więc ni

4 odpowiedzi
Czy mogę zarejestrować się sama do psychologa mając 17 lat? Nie mam dobrego kontaktu z mamą, więc nie chce się o nic prosić. Do pełnoletności został mi jeszcze rok, ale do psychologa powinnam się udać już dwa lata temu. Boję się że za rok będzie jeszcze gorzej.
Dzień dobry. Niestety przed ukończeniem 18r.ż wymagana jest zgoda opiekuna na terapie. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk

Droga Pani,
polskie prawo niestety nie pozwala psychologom udzielania pomocy osobom niepełnoletnim bez formalnej zgody ich rodziców. Wyjątkiem - i tutaj widzę rozwiązanie dla Pani - jest pomoc psychologa szkolnego. Proszę sprawdzić taką możliwość.

Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog
Dzień dobry,
proponuję porozmawiać z psychologiem szkolnym. Czasem taka rozmowa pomaga w znalezieniu jakiegoś rozwiązania, czy też ułatwia porozumienie z rodzicem w kwestii podjęcia terapii.
Pozdrawiam
Beata Grotowska
Z opisu wynika, że przeżywa Pani trudny czas, w związku z tym zachęcała bym Panią do kontaktu z psychologiem bądź psychoterapeutą. Z mojego doświadczenia wynika, że biorąc pod uwagę Pani wiek jest możliwość, aby otrzymała Pani wsparcie również bez zgody rodziców. Zgodnie z obowiązującym prawem ukończenie 16 roku życia daje takie możliwości.