czy mogę wyleczyć wieloletnie uzależnienie od amfetaminy hipnozą i ile to kosztuje

9 odpowiedzi
czy mogę wyleczyć wieloletnie uzależnienie od amfetaminy hipnozą i ile to kosztuje
Dzień dobry
Najskuteczniejszą formą pomocy w wyjściu z uzależnienia jest psychoterapia uzależnień. Chodzi o świadomą zmianę nawyków, zachowań czy myśli tak aby nie prowadziły one do zachowań nałogowych. Zapraszam na konsultację stacjonarnie bądź online Pozdrawiam Agata Czaja- Michaud psychoterapeuta uzależnień

Mówiąc szczerze nie sądzę aby było to możliwe. Prawdopodobnie hipnoza stała by się cudownym panaceum dla większości uzależnionych. Przyczyny długotrwałych kompulsywnych zachowań (a takimi są przeważnie zażywanie substancji psychoaktywnych) po pierwsze mają swe źródła w psychice a po drugie są związane z wieloletnimi codziennymi rytuałami. Obie te kwestie wymagają dość gruntownej i intensywnej pracy terapeutycznej.
Pozdrawiam, zapraszam i trzymam kciuki
Uzależnienie to choroba atakująca wiele sfer ludzkiego życia. Dotyka świadomości, woli, emocji, nawyków, relacji. Każda ze sfer wymaga gruntownej analizy i wprowadzenia zmian.Nie da się tego osiągnąć przy pomocy hipnozy.
W uzależnieniu rozwijają się także sposoby oszukiwania siebie i innych. To system iluzji i zaprzeczeń służący zakłamywaniu rzeczywistości. Tego systemu nie da się rozboić przy pomocy hipnozy.
I przede wszystkim narkotyki czy alkohol są środkami, które służą do radzenia sobie z kompleksami, regulacją uczuć, nieporadnością w relacjach z ludźmi. Usuwając przyczyny dla których sięga się po używkę stwarza się szansę wyjścia z nałogu. Nie sądzę by było to możliwe bez psychoterapii.
Pozdrawiam Izabela Kuminiak
Witam. Ważne, aby zadał Pan sobie pytanie, czy hipnoza miałaby być kolejnym "specyfikiem", który uśmierzy cierpienie? W psychoterapii uzależnień chodzi o to, aby- tak jak pisali moi przedmówcy- skonfrontować się z rzeczywistością, jaką przyniosło uzależnienie dla Pana oraz dla Pana otoczenia, bliskich, życia. Chodzi o zmianę Pana życia. To prawda, że Hipnoterapia może w tym pomóc, ważna jest jednak motywacja do głębokiej pracy nad sobą i zmianą siebie. Pozdrawiam.
WItam serdecznie,
rzeczywiście stosuję od dawna hipnoterapię jako jedną z metod pozbycia się uzależnień. W wielu przypadkach funkcjonuje bardzo dobrze. Np. przy uzależnieniu od nikotyny ok. 90% a przy innych uzależnieniach waha się między 30 - 70%. Psychika każdego człowieka jest inna wszak różnimy się od siebie , dlatego nie możemy przykładać tej samej miarki do wszystkich.
Podobnie jak przy innych rodzajach psychoterapii wstępem jest zawsze analiza przyczyn, wewnętrznych konfliktów i blokad, Taka analiza określa sensowność
zastosowania hipnoterapii. Niestety hipnoterapia nazywana jest jeszcze w polsce hipnozą i otoczona nimbem tajemniczości i grozy. I niestety rzeczywiście można też trafić na hochsztaplera. Pozdrawiam
Słyszałam o takich próbach i można by się pokusić o to by się tym wspomóc jednak podstawową metodą powinna być psychoterapia uzależnień. To nie jest kwestia tylko wolitywna a raczej złożony system zależności, od samego uzależnienia, po środowisko .
Dzień dobry, jak najbardziej hipnoterapią (i to w maksymalnie 4 sesje) można całkowicie pozbyć się uzależnienia. Hipnoza to nie tylko sugestie wspierające, motywujące w tym, co sobie zamierzyliśmy. Obecnie hipnoterapia jest tak dobrze rozwiniętą dziedziną, że umożliwia całkowite wyjście z uzależnienia w relatywnie bardzo szybkim czasie, poprzez przepracowanie przyczyny uzależnienia. Nie jest to jedynie praca z symptomem, ale przepracowanie realnego (często nieuświadamianego sobie przez osobę uzależnioną) powodu (o podłożu psychologicznym). Podczas pełnego procesu hipnoterapeutycznego pacjent w pełni uświadamia się, co zainicjowało w jego życiu potrzebę sięgania po narkotyki. Po udanej hipnoterapii, wyleczenie jest całkowite, bo znika podłoże problemu, a nie samo uzależnienie jako symptom. Pozdrawiam i zachęcam do hipnoterapii, bo choć istnieje wiele technik i szkół hipnoterapeutycznych (jak i np. nurtów psychoterapii), to wiem, że chociażby każdy absolwent szkoły hipnoterapii Omni jest w stanie całkowicie pozbyć się nałogu. (Zaznaczam jednak, że niektórzy hipnoterapeuci mogą zastrzegać sobie prawo do przyjmowania klientów, którzy pozostają przynajmniej 24 godziny bez kontaktu z narkotykiem...). Pozdrawiam.
Najlepszą formą leczenia uzależnienia jest psychoterapia. Uzależnienie dotyka negatywnie wiele obszarów życia. Aby móc skutecznie sobie z nim poradzić potrzebne jest wprowadzanie konstruktywnych zmian w swoim życiu. Hipnoza powoduje, że coś dzieje się poza nami, bez naszego udziału. Nie ma
„złotej pigułki” na szybkie załatwienie sprawy. Wychodzenie z uzależnienia to proces.
Decyzję o zastosowaniu hipnoterapii powinien podjąć psychoterapeuta, tak sama jak w leczeniu chorób somatycznych to lekarz decyduje jakie metody będą najbardziej skuteczne. co do pytania o koszty, to niezależnie czy będzie to hipnoza czy inne terapia, to wydaje mi się, że będzie to zawsze mniejszy koszt niż koszt narkotyków.