Czy mogę leczyć się wymienionymi lekami w daej sytuacji. ?

4 odpowiedzi
Jestem astmatykiem i alergikiem urodzilem sie jako wczesniak z alergia i astma. testy wykazaly ze mam alergie na psy i koty oraz mocno na trawy i kurz domowy badania wykonalem miesiac temu ( powtornie) . zawsze w okolicach wrzesnia dostaje mocnych dusznosci. czesto konczy sie to zapaleniem oskrzeli przechodzilem rowniez zapalenie ploc bez objaw. w tym roku alergia byla najmocniejsza od lat. po powrocie z wakacji dostalem dusznosci lekkiej goraczki 37. leki doraźne malo pomagaly mialem uczucie "kluski" w gardle jak przy zgagach musialem wziac zastrzyk z deksawenu i encorton ktore zostaly z poprzedniego leczenia. leki pomogly jednak od tamtego czasu mam ciagla wydzieline z gornych drog oddechowych z nosa i z oskrzeli leki wykrztusne malo pomagaja . mam ciaga uczucie dusznosci.leki jakie dostałem 3 miesiace temu to salmex 2x dziennie metmin 2 psikniecia 2 razy dziennie przepisane przez pulmonologa. laryngolog natomiast zaproponował też controloc(ktory juz skonczylem przyjmowac) ze wzgledu na zaczerwieniony przelyk, znalazlem informacje ze alergicy są podatni na refluks. czasem inhalacje z nebulizatora z sola fizj. aby nawilzyc drogi oddechowe w dni kiedy powietrze jest suche. zmienilem terz materace dom wyczyscilem w masce z filtrem weglowym, użyłem też alergoff. jestem sportowcem ciagle cwicze.
Chcial bym spytać. Czy jest mozliwe aby duszności ustały,oraz jak pozbyć się wydzielin z zatok i oskrzeli. w tym roku mam problemy z bieganiem (mam uczucie duszności w okolicach krtani nie uczucie ucisku na oskrzelach). moja wydolność znacznie się pogorszuła. Czy leczyć się dalej u obecnego lekarza czy warto zmienić leki oraz sposób mojego leczenia.
Chciał bym się też dowiedzieć czy lek salmex jest mocniejszy niż ventolin ktory zawsze bralem doraznie? ponieważ zapomnialem wziac salmeksu rano przy dusznosci mialem wrazenie ze ventolin nie dzialal? czy istnieje mozliwosc ze nagle zaczne sie dusic co wtedy robic ? czy leki jak ventolin mogą nie zadzialac ?
Witam. Jak wynika z opisu choruje Pan i jest leczony z powdu astmy i przewlekłego alergicznego nieżytu nosa. Leki stosowane celem stabilizacji choroby (Salamex, Metmin) dość czesto pozwalają "kontrolować" te schorzenia i funkcjonować bez istotnych objawów. Czasami jednak, z wielu powodów, przebieg choroby staje się niestabilny i wymaga przyjmowania leków doraźnych (Ventolin). W takiej sytuacji należy, po porozumieniu z lekarzem prowadzącym leczenie, skorygować (często zintensyfikować) terapię.

To jest ogrom tłumaczenia.Brak bardzo ważnych danych jak np odczulania-jedyny przyczynowy sposób leczenia. Potwierdzenie testów z surowicy krwi,dobór szczepionki odczulającej Spirometria, próba rozkurczowa -te wszystkie dane są potrzebne do prawidłowego ustawienia leczenia.Jak Pan sam widzi -nie jest możliwa konsultacja internetowa.
Konieczna jest pełna diagnostyka uwzględniająca pełen wywiad, badania dodatkowe- w tym aktualne badania laboratoryjne, spirometryczne i rtg klatki piersiowej oraz badanie przedmiotowe i dopiero wtedy jest możliwe postawienie pełnej diagnozy przyczyny duszności i zalecenie właściwego leczenia.
Witam.
Z objawów, które Pan opisuje wynika, że należy skorygować podstawowe leczenie astmy.
Salmex i Ventolin to dwa różne leki, nie należy ich porównywać, mają różne przeznaczenie.
Pozdrawiam.
Arek Brodowski.