Czy mogę być w ciąży ?

3 odpowiedzi
Witam, mam 24 lata, choruję na PCO, mam cykle bez owulacyjne, ostatnio jednak zauważyłam śluz płodny, w tym czasie współżyłam z mężem ok 19-23.01, 12.01 rozpoznano u mnie wstępnie cukrzycę typu 2 i włączono siofor 500, niestety okazało się że to jednak cukrzyca typu 1, od 2 dni biorę insulinę (lantus solostar),

Ostatni okres miałam 9.01, kilka dni temu miałam pobrane beta hcg = 7,23, boli mnie podbrzusze i piersi, czy to możliwe że jestem w ciąży ? Testy z moczu (robione co prawda po południu) wyszły negatywne.

Jeżeli jestem w ciąży to czy z racji cukrzycy typu 1 dziecku nic nei grozi ? Cukry mam w normie, choroba została wychwycona szybko (przypadkiem) leczenie włączone po 5 dniach od rozpoznania.

Przepraszam za chaos w zapytaniu i bardzo proszę o odpowiedź.
dobry wieczór - przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi ale byłem poza komputerem prawie 2 tygodnie.
Rzeczywiście chaotycznie.
Powinna być Pani zbadana ginekologicznie - to najprostsza metoda sprawdzenia czy jest Pani w ciąży - a jeżeli brak takiej możliwości - badania beta-hcg 2x w odstępi 48 godzin.
niestety najbardziej prawdopodobne - zaburzenia czynnościowe. raz jeszcze przeanalizowałbym czy rozpoznanie DM typ I jest 100%.

Trzeba monitorować beta HCG z krwi
Witam,
Dodatnie beta hcg przy zatrzymaniu miesiączki potwierdza ciążę. Cukrzyca sama w sobie przy prawidłowej glikemii nie jest zagrożeniem dla ciąży ale wymaga specjalistycznej opieki w Poradni Patologii Ciąży oraz kontroli u ginekologa co 3 tyg.
z poważaniem
Tomasz Łabiak