Czy mam zaburzenia hormonalne?

1 odpowiedzi
Wszelkie moje problemy zdrowotne rozpoczęły się 6 lat temu po urodzeniu dziecka. Włosy wypadały garściami i już nigdy nie powróciły do dawnego stanu. Zaliczyłam wizytę u lekarza rodzinnego, ginekologa,dermatologa. Badania wyszły w normie (Morfologia, TSH, Prolaktyna). Ale włosy dalej przerzedzały się. Nie miałam ochoty na seks, byłam wiecznie zmęczona i zła, ale ciągle wierzyłam, że to tylko chwilowe. I tak mijały miesiące, lata...
Do tego wszystkiego doszły obfite miesiączki ze skrzepami i polip endometrialny, który po kilku miesiącach zażywania tabletek antykoncepcyjnych zmniejszył się. Lekarz ginekolog zdecydował, że już nic nie trzeba z tym robić. Mogę przestać brać tabletki, ale dodał że mogą wrócić krwawienia i skrzepy. Boję się, że po odstawieniu tabletek krwawienia wrócą, a włosy zaczną wypadać jeszcze bardziej i będę prawie łysa.
Ochoty na seks nie mam już w ogóle. Mogłabym bez niego żyć. Ciągłe wahania nastroju towarzyszą mi każdego dnia. Mój mąż traci już cierpliwość. Bo ile można żyć bez seksu i z żoną, która jest nie do wytrzymania? Moja rodzina rozpada się.
A ja nie wiem do jakiego specjalisty się udać? Jakie zrobić badania? Kto mi może pomóc?
Nie wszystkie choroby które nas dotykają można potwierdzić poziomem hormonów lub wynikami krwi. Trudno udzielić pomocy i porady nie znając pacjenta, nie widząc go i nie mogąc porozmawiać. Z punktu widzenia dermatologa spotykam się często z utratą włosów w przypadku depresji. Opis Pani stanu może sugerować, że żyje Pani w takim stanie. Proszę więc zastanowić się nad możliwością wizyty u psychologa. Jeśli mam rację, koniecznie musi Pani rozpocząć leczenie. Po pewnym czasie proszę zgłosić się też do lekarza dermatologa na serię zabiegów mezoterapii igłowej. To bardzo pomaga w przypadkach utraty włosów.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska