czy mam szanse na dziecko

5 odpowiedzi
Witam chciałam zapytać, bo my z mężem kiedyś normalnie nie mogliśmy współżyć, i nie wchodził wgl członek do pochwy mojej, ale już wchodzi lepiej jest, do połowy wchodzi do pochwy ;) mam nadzieje że jak by był wytrysk to wystarczy? bo zawsze wylatuje... prosze o odp
Tak istnieje możliwość zapłodnienia. Jeżeli nawet niewielka ilość nasienia dostanie się do przedsionka pochwy może to być wystarczająca ilość, by zajść w ciążę.

Dzień dobry, do zapłodnienia wystarczy jeden plemnik. Nie jestem w stanie stwierdzić do którego miejsca dostanie się ejakulat, gdy członek znajduje się tylko częściowo w pochwie. Raczej skupiłabym się na przyczynach pochwicy u Pani, która jest przyczyną tego, że nie jest możliwe wprowadzenie całego członka do pochwy.
Witam, gratuluję postępów! Na płodność mogą mieć wpływ różne czynniki dotyczące zarówno kobiety jak i mężczyzny w związku. W przypadku kobiet wyróżnia się takie zmienne jak wiek, wady anatomiczne organizmu, zaburzenia owulacji, styl życia czy czynniki emocjonalne. Jeżeli pojawiają się trudności we współżyciu mogą one rzutować na jakość i zadowolenie ze związku a to przekłada się na szanse na posiadanie potomstwa. Aby móc lepiej zrozumieć Państwa sytuację zapraszam na konsultację partnerską. Pozdrawiam Paulina Flis-Czech
Witam Panią.Żeby doszło do poczęcia dziecka / zapłodnienia potrzebne jest spełnienie wielu warunków. jednym z nich jest dostanie się plemników podczas wytrysku w pobliże szyjki macicy. Więc ważne jest aby wytrysk był w pochwie. Ale to tylko jeden z czynników, inne to czy Państwo jesteście płodni, u męża jaka jest ilość plemników i ilość prawidłowo rozwiniętych. Ile lat Państwo staracie się o dziecko? Proszę zgłosić się do Poradni Leczenia Niepłodności.Piotr Chaciński. psycholog
Odpowiednie ułożenie ciała po kontakcie waginalnym, uniesione nogi i miednica, zapobiega szybkiemu wypływaniu nasienia. Jeśli stan nasienia jest dobry a kobieta jest płodna, to wytrysk w początkowym odcinku pochwy jest wystarczający.
Z postu wynika że jest problem w możliwości pełnej penetracji, ale pytanie tego zagadnienia nie tyczyło... Pozdrawiam. JW, blog seksuologia.com, Poznań.