Czy mam stany po odstawieniu alkoholu

6 odpowiedzi
-nie pije alkoholu od 4 miesiecy , pilem regularnie od 30 lat

-mam ekstremalnie slaba pamiec
-od wielu miesiecy czuje sie zle i ma bardzo slabe dni
-klopoty z pamniecia i koncentracja
-lęk z niewiadomoej przyczyny
-brak motywacji, brak pewności siebie
-niemoc twórcza w pracy
-przyspieszone tetno ??
-cisnienie na klatce po lewej stronie prszy leku rano
-brak motywacji
-uczucie wielkiego rozleniwienia.
-problem z zasypianiem wrec niemozliwe
-problem od paru lat
Na podstawie danych zawartych w zapytaniu postawienie diagnozy jest oczywiście niemożliwe. Należy pamiętać , iż długotrwałe spożywanie alkoholu w przebiegu uzależnienia niesie za sobą wiele szkód zdrowotnych. Nawet będąc w abstynencji ( tu od 4 miesięcy). Organizm potrzebuje wielu miesięcy, a czasami lat na regenerację. Mogę poradzić przyjmowania preparatów viatminy B1 w dużej dawce, zbilansowaną dietę i wizytę u specjalisty, który będzie mógł pomóc w walce z tymi dolegliwościami . Zapraszam !

Witam

Są skutki odstawienia alkoholu, które pojawiają się szybko, w ciągu kilku dni od zaprzestania spożywania. Te z reguły szybko, czyli w ciągu kilku - kilkunastu dni, mijają. Są również takie skutki, które pojawiają się później i najczęściej też dłużej dają o sobie znać. Warto wybrać się do psychiatry, a jeszcze lepiej - do Poradni Leczenia Uzależnień, gdzie oprócz psychiatry będzie również terapeuta odwykowy. Gratuluję Panu odwagi i życzę powodzenia w pracy nad sobą.

Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry

prawdopodobnie te dolegliwości są rzeczywiście związane z wieloletnim piciem alkoholu. Jednak bez osobistego zbadania nie mogę się precyzyjnie wypowiedzieć.

Z poważaniem

M. Skarbek
Problemy z pamięcią, bezsenność, obniżenie nastroju i napedu psychoruchowego, jak i niepokój w godzinach porannych sa rzeczywiście objawami związanymi z zaprzestaniem spozywania alkoholu. Często jednak pacjenci spozywaja alkohol, aby poradzić sobie z nieprzyjemnymi uczuciami, takimi jak smutek, lek, niepokój wewnętrzny. Taki stan utrzymujący się przez kilka tygodni jest wskazaniem do leczenie psychiatrycznego. Proszę zgłosić się do specjalisty. Pozdrawiam.
Drogi Pannie.
Jak to dobrze, że od 4 miesięcy Pan nie pije.To nie laurka a stwierdzenie oparte na wielowiekowej tradycji nie- picia. Coś musiało się wydarzyć niezwykłego, że doszło do abstynencji.
Ale trzydzieści lat picia to nie przelewki!! Opisane przez Pana objawy mogą być objawami abstynencyjnym!! Bez leczenia trudno je przeżyć a mogą pojawiać się okresowo jeszcze długo.
Może dobrze byłoby zgłosić się do poradni uzależnień? Oczekuję, że tam pomogą. Podał Pan adres Warszawski. Tam poradni leczących uzależnienia jest wiele. Znam i polecam poradnię przy Instytucie Psychiatrii i Neurologii Adres: Warszawa ul. Sobieskiego 9. telefon 4582800, 4582500/ O ile wiem do poradni nie jest wymagane skierowanie.
Proszę się tam zgłosić a zostanie Pan objęty kompleksową opieką.
Gdyby coś się nie udało, proszę napisać jeszcze raz
Pozdrawiam.
Trzydziestoletni okres uzależnienia od alkoholu nie pozostaje bez wpływu na organizm, trudno oczekiwać, że straty poczynione przez ten czas uda się przezwyciężyć przez kilka miesięcy. Zapewne w pierwszym, trudnym okresie trzeżwości przyjmuje Pan leki pomagające opanować tzw "głody alkoholowe", lęk, drażliwość, bezsenność. Jeśli nie- to warto skorzystać z farmakoterapii. Radziłabym też wykonanie badania funkcji poznawczych, w celu oceny ich deficytów, skoro skarży się Pan na osłabienie pamięci i koncentracji. Pierwszy okres utrzymywania abstynencji jest trudny, życzę wytrwania, pozdrawiam.