Czy mam nerwicę?

2 odpowiedzi
Witam serdecznie, jestem studentką i od małego borykam się z problemem nadmiernej potliwości ciała. Najpierw problem dotyczył dłoni, które bez powodu i bez względu na to czy jest mi zimno czy ciepło pocą się niesamowicie, w okresie dojrzewania doszedł problem z potem pod pachami i niestety nie znalazłam niczego co by mi pomogło. Stosowałam środki ziołowe w formie leków oraz różnego rodzaju blokery pod pachy jedynie Etiaxill pomógł mi na parę miesięcy po czym uodporniłam się i na to. Ponadto mam problem z drżeniem rąk, o ile w sytuacjach stresujących mnie to nie dziwi ręce drżą mi również kiedy siedzę przed komputerem, czy pije herbatę i nie jestem w stanie tego powstrzymać. Czasami w różnych sytuacjach kuje mnie o okolicy serca, gdy leżę, pracuję i nie mogę wtedy wziąć głębokiego oddechu, Kardiolog stwierdził, że to nerwobóle i zalecił brać magnez lecz nie widzę żadnej poprawy.
Zrobiłam ostatnio wszystkie badania krwi, hormonów, wszystko jest w porządku a lekarz rodzinny nie potrafi stwierdzić źródła problemu mojego pocenia, który w życiu codziennym jest dla mnie bardzo uciążliwy. Czy mogą to być objawy jakiejś nerwicy? Proszę o pomoc.
Nadmierne pocenie się bywa objawem choroby. Towarzyszy m.in. schorzeniom endokrynologicznym (nadczynność tarczycy, cukrzyca), gruźlicy, niektórym nowotworom i neuralgiom. Występuje również przy zmianach hormonalnych (menopauza, andropauza) i otyłości. Nadwrażliwość gruczołów potowych można próbować ograniczyć. Jeśli potliwość przybiera wymiar chorobowy, wtedy można skorzystać z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam Panią,
Opisane przez Panią objawy mogą wynikać z zaburzeń nerwicowych ale rzetelna diagnoza wymaga osobistego kontaktu. Proszę obserwować okoliczności w jakich objawy pojawiają się częściej albo nasilają się oraz jakie myśli i emocje wtedy Pani towarzyszą. Myślę też że w Pani przypadku zasadna może być konsultacja u neurologa.
Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Bukowska

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.