Czy mam depresję i muszę się zgłosić do psychiatry?

16 odpowiedzi
Dzień dobry, chciałam zapytać się o coś. Mam ciągle myśli, że umrę i boje się zostać sama w domu. Czy to depresja i muszę się zgłosić do psychiatry?
Dzień dobry rozpoznanie musi być poparte wywiadem i badaniem lekarskim. Objawy o których Pani wspomina mogą wynikać z zaburzeń depresyjno-lękowych. Proszę zgłosić się do lekarza celem ustalenia ewentualnego leczenia i pomocy sobie - te objawy można kontrolować. Pozdrawiam

Szanowna Pani, objawy, które Pani wymienia pojawiają się w wielu chorobach psychiatrycznych. Bardzo trudno jest postawić jakąkolwiek diagnozę na podstawie tak niewielu informacji. Jednak Pani objawy są niepokojące i z pewnością utrudniają one Pani codziennie życie, zmniejszają też znacząco komfort i poczucie bezpieczeństwa. Proszę jak najszybciej zgłosić się do lekarza psychiatry, który przeprowadzi dokładne badanie, postawi diagnozę i postara się z Panią znaleźć jak najlepsze rozwiązanie. Pozdrawiam serdecznie.
Diagnoza Pani przypadłości po tak krótkim opisie, a zwłaszcza przez Internet nie jest możliwa. Korzystna byłaby wizyta u lekarza psychiatry oraz psychoterapeuty. Niepokój, lęk o siebie może pojawiać się w różnych trudnych sytuacjach życiowych, emocjonalnych, a także zaburzeniach psychicznych i znacząco obniżać jakość życia, a nawet uniemożliwiając "normalne" funkcjonowanie.
Dzień dobry, myślę że trzeba zgłosić się do psychoterapeuty, do psychiatry jeśli zajdzie taka konieczność w późniejszym kroku. Myślę, że to są ataki paniki, nie depresja. Spokojnie można się z tym uporać z małą pomocą osoby co się zawodowo zajmuje pięknem psychiki ludzkiej. Pozdrawiam ciepło i trzymam kciuki.
Dzień dobry,
z krótkiego opisu objawów jakie Pani podaje myślę, że są to raczej lęki. Polecam Pani pomoc psychoterapeuty w nurcie poznawczo-behawioralnym. Pozdrawiam
Dzień dobry, a czego dokładnie dotyczą te obawy dotyczące śmierci czy zostania samej w domu? Jak często je Pani ma? Czy spędza Pani jakikolwiek czas w domu sama, czy raczej stara się tego unikać i albo zawsze być w towarzystwie albo np. odwiedzać kogoś? Zachęcam do przyjrzenia się konkretnym myślom i zachowaniom towarzyszącym tym lękom. W ramach pracy własnej może Pani próbować "przezwyciężać" te lęki zmuszając się do zostawania samej w domu przez krótki okres. Warto też nauczyć się paru umiejętności związanych z radzeniem sobie z samym lękiem - np. techniki relaksacyjne. W uporządkowaniu tych informacji pomoże psycholog lub psychoterapeuta. Jeśli objawy są bardzo uciążliwe, może być warto odwiedzić psychiatrę. Pozdrawiam.
Witam Panią, opisuje Pani zaburzenia lękowe, które mogą towarzyszyć depresji. Psychiatra podaje leki, które obniżają poziom lęku, to szczególnie ważne, gdy lęk uniemożliwia zwyczajne, codzienne funkcjonowanie. By przyspieszyć wyjście z tego stanu warto połączyć farmakoterapię z terapią u psychologa. Bez terapii lęki mogą wracać po odstawieniu leków.
Proszę nie odwlekać decyzji, bo lęki mają tendencje do pogłębiania się, a oddziaływanie terapeutyczne (zwłaszcza terapia poznawczo-behawioralna, inaczej CBT) są zazwyczaj skuteczne.
Jeśli odczuwa Pani niepokój w związku ze swoimi myślami i lękiem to najlepiej skonsultować się z lekarzem psychiatrą lub psychoterapeutą/psychologiem.
Na tak przedstawiony problem bardzo trudno odpowiedzieć internetowo. Ale wskazane byłoby się zgłosić do psychiatry, który dopiero po zebraniu szczegółowego wywiadu będzie w stanie dać odpowiedź na to i na inne niewątpliwie rodzące się dodatkowe pytania
Nie zawsze konieczny jest psychiatra, czasem warto zacząć od psychologa, diagnoza depresji nie jest tak łatwa jak by się to wydawało, warto udać się do specjalisty . Z poważaniem Adam Konrad Lewanowicz.
Dzień dobry. Podała Pani zbyt mało informacji, aby postawić diagnozę. Jednakże nawracające obawy dotyczące śmierci i samotnego pozostawania w domu są niepokojące i zalecam konsultację z psychologiem. Powyższe objawy mogą świadczyć o lękach i dobrze byłoby ustalić ich źródło.Jednak dopiero po dokładnym wywiadzie można ustalić przyczynę, określić diagnozę i cel leczenia. Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia.
Dzień dobry,
mając tak mało danych trudno mi jest zdiagnozować depresję. Objawy, o jakich Pani pisze bardziej wskazują na zaburzenia lękowe, które są bardzo skutecznie leczone psychoterapią poznawczo behawioralną.
Pozdrawiam serdecznie
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,
objawy, które Pani opisała nie są typowe dla depresji. Wskazują bardziej na zaburzenia lękowe. Nie można tego jednak stwierdzić, bez dokładnej diagnozy. Warto aby udała się Pani na wizytę do psychiatry, dokona od dokładnego wywiadu, dzięki któremu będzie mógł postawić prawidłową diagnozę. Najlepiej zrobić to jak najszybciej, aby lęki się nie pogłębiły. Warto zastanowić się, kiedy takie myśli się pojawiają, czy w jakiś określonych sytuacjach? Czy oprócz tych myśli pojawiają się u Pani jeszcze jakieś trudności? Od kiedy te myśli się pojawiają, czy wywołała je konkretna sytuacja, czy zaczęły się pojawiać stopniowo? Jeżeli zdiagnozowane zostaną u Pani zaburzenia lękowe, warto podjąć terapię poznawczo-behawioralną, która jest krótkoterminowa i najskuteczniejsza w tego typu trudnościach. Życzę powodzenia!
Może to być początek nerwicy, powinna Pani dokładnie przeanalizować kiedy nachodzą Panią myśli o śmierci i jakie czynniki je wywołują.
Najlepiej skonsultować problem ze specjalistą - psychologiem lub psychiatrą.
Dzień dobry. Bardziej prawdopodobne, że są to zaburzenia lękowe. Myślę, że wizyta u psychiatry lub psychoterapeuty pomoże w postawieniu diagnozy, która będzie podstawą do podjęcia leczenia.
Pozdrawiam serdecznie
Michał Pyter
Witam,
Zapewne mamy tu do czynienia z lękiem o zdrowie, z którego oczywiście można się wyleczyć. Proszę zgłosić się na konsultacje do lekarza psychiatry, bądź psychoterapeuty. Z pewnością otrzyma pani informacje o proponowanym leczeniu i uzyska pomoc.