Czy łyżeczkowanie to jedyne rozwiązaniena plamienie międzymiesiączkowe ?

4 odpowiedzi
Mam 37lat i bardzo obfite miesiączki ze skrzepami ,a od dwóch miesięcy krwawienia międzymiesiączkowe.Problemem jest również to ,że parę miesięcy temu miałam niedokrwistość oraz niedobór potasu i żelaza przez co również problemy z sercem oraz przyśpieszony puls.proszę o pomoc .Lekarz gin. po zwykłym badaniu ginekologicznym wysyła mnie na łyżeczkowanie.nie zleciła mi żadnych innych badań.Czy to jedyne rozwiązanie mojego problemu?ewela
I tak i nie. Jest Pani młoda ale jeśli pominie się łyżeczkowanie można coś niedobrego przeoczyć.

Szanowna Pani! 1.należy wykluczyć rozrost patologiczny endometrium- i odpowiednio leczyć - zależne postępowanie od wyniku !!! 2. można w inny mniej agresywny sposób pobrać endometrium do badania 3. anemia - utrata krwi 4. problemy z sercem to niski poziom potasu / po wykluczeniu kardiologicznych schorzeń / pzdr artur mazur kalisz
Jeżeli nie ma przerostu błony śluzowej macicy to nie trzeba łyżeczkować. Można dać hormony antykoncepcyjne lub założyć wkładkę domaciczną hormonalną !
Jeśli to możliwe to najlepszym rozwiązaniem byłaby histeroskopowa ocena jamy macicy . Potem możliwe wyleczenie lub ustalenie postępowania zachowawczego na następne lata . Pozdrawiam !