Czy ludzie cały czas czują jakieś emocje, bez przerwy? Ja często uważam że nie czuję nic w danej chw

2 odpowiedzi
Czy ludzie cały czas czują jakieś emocje, bez przerwy? Ja często uważam że nie czuję nic w danej chwili, ale może po prostu nie zauważam emocji, a one są?
Witam Serdecznie Pana, nawiązując do Pana pytania, to wszystko zależy, ale z przedstawionego opisu, bardzo prawdopodobne, że na skutek jakiś doświadczeń, kontakt z emocjami został zablokowany. Serdecznie zapraszam do kontaktu wtedy można się bliżej temu przyjrzeć:) serdecznie pozdrawiam
Ewa

Dzień dobry, doświadczanie emocji jest częścią naszego życia.
To, że mamy wrażenie, że ich nie odczuwamy, nie znaczy, że ich nie ma. Często zablokowane emocje, dają nam o sobie znać przez różne objawy z ciała - bóle brzucha, głowy, problemy ze snem, napięcie mięśniowe, etc. Warto się temu uważnie przyjrzeć i poobserwować siebie. Długotrwałe tłumienie emocji może mieć negatywne skutki dla codziennego funkcjonowania, mimo, że czasami może się wydawać, że tak jest łatwiej i lżej. Zachęcam do poczytania na ten temat w sprawdzonych źródłach lub do konsultacji, w trakcie której omówimy sobie skąd takie doświadczenia się biorą i jak lepiej zrozumieć siebie.