Czy lewatywa może być rozwiązaniem problemów ze wzdęciami?

2 odpowiedzi
Czy profilaktyczne stosowanie lewatywy faktycznie działa oczyszczająco i jest tak pozytywne w skutkach, jak ostatnio często się słyszy? Stało się to wręcz modne. Czy lewatywa nie wypłukuje naturalnych, potrzebnych bakterii, które mamy w jelitach? Zastanawiam się nad tym ze względu na problemy z nadmiernymi gazami, co jest dla mnie bardzo wstydliwym problemem, a także z uciążliwym trądzikiem zaskórnikowym (stosuję maść Differin oraz punktowo Duac). Nie liczę na wyleczenie trądziku w ten sposób, ze względu na nieprawidłowe wyniki hormonów androgennych zapisałam się do endokrynologa, zastanawiam się jedynie nad wspomagającymi metodami.
Rzeczywiście ma Pani rację-profilaktyczne stosowanie lewatywy nie jest dobrym rozwiązaniem z tego względu, że nieszczy florę bakteryjną jelita grubego- jest to postępowanie doraźne, które w końcowym efekcie nasila przewlekły problem. Wzdęcia i gazy mogą mieć różnoraką przyczynę-od zespołu jelita drażliwego, przez nietolerancje pokarmowe, problemy z trzustką, żołądkiem po zaburzenia flory bakteryjnej jelita. Warto jest skorzystać z pomocy specjalisty w celu przeprowadzenia diagnostyki i włączenia postępowania przyczynowego.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam!
Internet zasypany jest wręcz informacjami o " dobroczynnym działaniu" lewatyw wykonywanych samodzielnie w domu. Zdania specjalistów są w tej sprawie podzielone. Należy jednak pamiętać, iż można w ten sposób również bardzo często zaszkodzić swojemu organizmowi i nie mam tu na myśli tylko uszkodzeń mechanicznych ale naruszenie gospodarki jelitowej, które może doprowadzić do poważniejszych schorzeń. Jak zwykle, tak i w tej sprawie ważny jest rozsądek, Pozdrawiam serdecznie
Sugeruję wizytę: - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.