Czy lekko uciekajace do srodka oko u 4-miesięcznego dziecka to znak ze już czas na wizytę u okulisty

5 odpowiedzi
Czy lekko uciekajace do srodka oko u 4-miesięcznego dziecka to znak ze już czas na wizytę u okulisty? Położna twierdzi ze nerwy się jeszcze unormują. Czy za wcześnie by stwierdzić że jest to lekki zez? Ćwiczenia oka moga coś w tym przypadku pomoc?
Witam jezeli dziecko zezuje jednym okiem bezwzględnie musi być wizyta okulistyczna natomiast jezeli zdarza sie to raz jednym raz drugim to można jeszcze poczekać 2-3 miesiące

Dzień dobry, jeżeli lekkie "uciekanie" oczka pojawia się tylko przy patrzeniu na bliskie przedmioty to nie ma powodu do obaw. Ważny też jest wywiad rodzinny, wywiad w kierunku innych chorób, na przykład wcześniactwo. Jeżeli to jest ujemne to proszę narazie obserwować i jeżeli dziecko skończy 6 miesięcy a objawy będą się utrzymywać to najlepiej udać się do okulisty.
Dzień dobry
Polecam zdecydowanie wizytę u okulisty dziecięcego niezależnie od wieku dziecka.
Alicja Błażej-Waśkiewicz
Witam,

Patrzę na wpisy kolegów powyżej i zdecydowanie zgadzam się że należy skonsultować okulistyczne.
Dziecko może zezowac w początkowych tyg- ale zez jednego oka zauważalny przez otoczenie jest wskazaniem do dokładnego badania okulistycznego.

Zapraszam na kanal YT/powieki Bilkiewicz
Tam także są dostępne materiały na ten temat

Pozdrawiam
Anna Maria Bilkiewicz-Pawelec
#powieki #okulistaUk #okulistaBydgoszcz
Należy udać się do okulisty dziecięcego celem zbadania dziecka