Czy leki antykoncepcyjne oddziałują na działanie leków przeciwbólowych?

3 odpowiedzi
Mam pytanie czy leki przeciwbólowe wpływają na antykoncepcje np. czy mogą obniżać skuteczność antykoncepcji lub na odwrót czy antykoncepcja obniża działanie leków przeciwbólowych?Oraz czy istnieje jakiś perfekcyjny sposób na uśmierzenie bólu? Wyłączyć ciało z czucia, a szczególnie staw skokowy.
Istnieje wiele metod, nie ma jednej uniwersalnej, właściwej dla wszystkich, szczególnie w bólu przewlekłym. Stosuje się je w zależności od schorzenia, umiejscowienia, przyczyny, zaawansowania, itp, itd. ...

Szanowna Pani,
naturalnie - z wielu powodów - możliwe są różne interakcje między lekami. Nie wiem jakie przeciwbólowe Pani stosuje, obawiam się że tzw. niesteroidowe leki przeciwzapalne, które jak sama nazwa wskazuje, tylko ,,przy okazji" działają analgetycznie. Raczej bezpośrednich interakcji z lekami antykoncepcyjnymi nie ma, niemniej jednak należy to pytanie zadać ordynującemu je Pani ginekologowi. Być może preparat, który Pani zalecił ma jakieś specyficzne działanie, czy na jakimś etapie może dochodzić do niekorzystnych w efekcie interakcji. Natomiast co do drugiej kwestii. Sposobów na uśmierzenie bólu jest wiele, z neurolizami czyli uszkodzeniem nerwów przewodzących ból włącznie. Wtedy nerw przestaje ,,pracować", ale jest to dość drastyczne postępowanie, ponieważ ma także inne implikacje, niekoniecznie korzystne dla pacjenta, które też należy wziąć pod uwagę; niestety zawsze jednak jest ,,coś za coś". To jest domena lekarzy pracujących w poradniach leczenia bólu. Natomiast jeżeli problem dotyczy stawu skowowego, to może jednak bardziej wskazana jest staranna diagnostyka... bóle jest tylko naturalnym i bardzo potrzebnym sygnałem ostrzegawczym, który jest raczej potrzebny, dlatego jego zupełne wyłączanie??? Może jest jakiś powód owych, domyślam się koszmarnych dla Pani, dolegliwości np. niestabilność, która wymaga interwencji np. chirurgicznej?
Życzę znalezienia przyczyny i ,,zadziałania" na nią. Andrzej Żytkowski
Dzień dobry
Niestety nie istnieje perfekcyjny sposób na wszelkie dolegliwosci bólowe. W bólu z układyu ruchu ( staw skokowy ) przede wszystkim potrzebna jest konsultacja ortopedyczna. W przypadku braku możliwości leczenia przyczynowego można podać dostawowo kolagen lub kwas hialuronowy. Leki przeciwbólowe nie mają wpływu na skuteczność leków antykoncepcyjnych. Pozdrawiam