Czy laser frakcyjny wraz z zastosowaniem osocza lepiej redukuje blizny? Jestem 4 miesiące po operacj

5 odpowiedzi
Czy laser frakcyjny wraz z zastosowaniem osocza lepiej redukuje blizny? Jestem 4 miesiące po operacji zmniejszenia biustu.
Taka terapia, przeprowadzona przez wykwalifikowanego lekarza, bardzo dobrze sprawdza się w redukcji blizn zwłaszcza świeżych. Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,
terapie łączone dają lepsze rezultaty na zasadzie synergii. Tak jest w przypadku lasera CO2 i osocza bogatopłytkowe. Osocze można wykonać tuż po zabiegu laserem CO2, można też wykonać je do ok. 2 tygodni po laserze. Doświadczony lekarz w terapiach łączonych z wykorzystaniem lasera CO2 i PRP dobierze Pani optymalny schemat leczenia. Pozdrawiam
Na blizny nie ma cudownego lekarstwa. Oczywiście terapie łączone zawsze będą lepsze niż pojedynczy zabieg. Oprócz lasera CO2 i osocza bogatopłytkowego dobrze jest zastowosać mikronakłuwanie dermapenem lub rollerem albo karboksyterapię.
Szanowna Pani, wszystko zależy od charakteru blizn i ich morfologii. Z całą pewnością łączenie lasera frakcyjnego CO2 z osoczem bogatopłytkowym wspomaga i przyspiesza gojenie po laserze.
Leczenie blizn należy do trudniejszych zabiegów. Warto zwrócić uwagę, że blizn nie da się usunąć a jedynie złagodzić ich wygląd przez łagodniejsze odbijanie świtała od ich powierzchni. Jest wiele zabiegów których używamy do walki z nimi. Metody łączone szybciej przynoszą poprawę. Tu trzeba uzbroić się w cierpliwość. Zabiegi należy wykonywać w serii po uprzednim dobrym ich zaplanowaniu. Trzymam kciuki