Czy konieczne jest powtórzenie badań krwi?

6 odpowiedzi
Witam serdecznie. Kilka dni temu zrobilam sobie badania krwi na czczo -pełną morfologię, w tym ferrytynę oraz pakiet tarczycowy-TSH, FT3, FT4, antyTPO y antyTG. Niedlugo po pobraniu krwi wrocilam do domu i poczułam sie bardzo słabo. Tego dnia miałam gorączkę 38 st oraz silny ból głowy, pot oraz ogólne osłabienie, Dodam że od kilku dni miałam uczucie ciężkości głowy, ale nie przypominało to tradycyjnego bólu ani migreny. Popołudniu przyjełam 2 tabletki neosine, jadlam równiez imbir i jagody i na 2 dzien poczułam sie znacznie lepiej i moglam juz wstać z łóżka. Czy w związku z tym powinnam powtórzyć badania krwi? jeśli tak to wszystko czy wystarczy tylko morfologia? (poniżej normy eozynofile, bazofile,limfocyty, a powyzej monocyty)
Szanowna Pani proszę skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który zleci badania lub skonsultuje wyniki, które już Pani ma. Pozdrawiam, Maria Kmiecik- Matrejek

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam, Pani pytanie nie jest z zakresu fizjoterapii więc nie będę w stanie pomóc. Pozdrawiam
Badań powtarzać nie trzeba. Z wynikami należy zgłosić się do lekarza prowadzącego. W przypadku odchyleń od stanu prawidłowego lekarz wdroży odpowiednie leczenie.
Zrobić sobie OB, i CRP Jakie były te wyniki?
Witam,
badania krwi z reguły służą do postawienia diagnozy, pokierowania na dalsze badania przez lekarza lub monitorowania pewnych wartości. Radził bym udać się z wynikami do lekarza i przedstawić mu zaistniałą sytuację. Lekarz zadecyduje czy powinna Pani powtórzyć badania krwi. Na pewno w Pani organizmie pojawił się stan zapalny, bo rozumiem, że gorączkę Pani miała cały czas, nie na wskutek pobrania krwi. W związku z tym ten stan zapalny powinien móc być odczytany z Pani badania krwi co skutkuje też tym, że wyniki badania nie będą przedstawiały wartości w stanie homeostazy Pani organizmu.
Pozdrawiam,
Mateusz Małachowski
Witam serdecznie,
Nie ma wskazań do powtórzenia badań. Z wynikami należy zgłosić się do lekarza rodzinnego celem konsultacji oraz ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.