Czy jeżeli lapisowanie pępka z ziarniakiem nie pomaga wskazana jest operacja?

4 odpowiedzi
Witam.Mój synek ma 8 miesięcy, po urodzeniu tzn. po 2,5 tygodniu odpadł mu kikut pępowiny i od tamtego czasu mamy z tym problem. Pępek w dalszym ciągu jest niewygojony. 13 razy był lapisowany + maść z azotanem srebra. W dużym stopniu to pomogło, ale nie do końca. Dziecko ma ziarniaka. Nadal jest na pępku żywa czerwona kropka, która dwa dni temu po kąpieli i wytarciu ręcznikiem zaczęła krwawić. Poza tym nic się z pępkiem nie dzieje, nie ma żadnej„” kulki„”, nic nie wycieka. Na 27 kwietnia skierowano nas na operację, ale zastanawiam się czy nie ma jakiegoś innego sposobu np.laser. Po prostu zwyczajnie boję się i chcę uniknąć szpitala, ale jeśli jest to najlepsze wyściel dla dziecka to oczywiście udam się tam. Moje dziecko po urodzeniu leżało 17 dni na intensywnej terapii noworodka dlatego mam dość już szpitali. Bardzo proszę jeśli jest to możliwe o szybką odp. Pozdrawiam.
Nie wiem trzeba zobaczyc pacjenta

Witam
Zabieg chirurgicznego usunięcia zmiany okolicy pępka jest mało obciążający dla dziecka. Po zabiegu prawdopodobnie będzie Pani mogła je zabrać do domu.
Pozdrawiam
Dzień dobry.
Przepraszam za pożną odpowiedź, i zapewne problem jest już rozwiązany, ale teraz się zorientowałem, że jest możliwość zadawania pytań przez pacjentów. Myślę, że wg Pani opisu, najlepszym sposobem pozbycia się ziarniniy jest jej chirurgiczne usunięcie.
Pozdrawiam,
Janusz Sulisławski.
Z opisu wynika że u Pani dziecka nie doszło po urodzeniu do zamknięcia małego przewodu tzw. moczownika i to jest prawdopodobnie przyczyna nawracających stanów zapalnych w pępku. Wówczas zabieg operacyjny jest niezbędny. Proponuję nie eksperymentować z laserem tylko zgłosić się do chirurga dziecięcego.