Czy jestem w ciąży?

1 odpowiedzi
Dzień dobry Pani Doktor,
Od trzech miesięcy staramy się z mężem o dzidziusia. Od kilku dni nie najlepiej się czułam - odczuwam ból kłucie lewego jajnika, a także mam obolałe i ciepłe piersi. Ponieważ tradycyjne badanie testu ciążowego wskazywało wynik negatywny, zdecydowałam się na badanie krwi Beta HCG, które wykonałam 13.08.2016. W dniu dzisiejszym odebrałam wynik - 10,49. Proszę o informację kiedy najlepiej byłoby umówić się na wizytę, celem potwierdzenia ciąży (USG)? Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry,
pęcherzyk ciążowy w badaniu USG jest zwykle widoczny w 5 tygodniu ciąży (licząc według daty ostatniej miesiączki), współczesne aparaty ultrasonograficzne umożliwiają zobrazowanie pęcherzyka sondą dopochwową już w początkach 5 tygodnia ciąży, przy wartościach β-HCG > 2000 mlU/ml.
Pozdrawiam,
Marta Maksym