Czy jestem jeszcze płodna

4 odpowiedzi
kobieta 56 lat ostatna miesiączka 10/2014, pożniej plamienie w 03,09/2015 oraz 02,04,12/2016. wyniki: estradiol <20 pg/ml,FSH 107 mlU/ml. Oczekiwanie wartości referencyjne estradiolu: faza folikul.ponizej 160pg/ml faza owulac.34-400 pg/ml faza luteal.27-246 pg/ml po menopauzie ponizej 30 pg/ml.
Oczekiwane wartości referenc.FSH. faza folikular.2,8-11,3 mIU/ml faza owulac.5,8-21,0 mIU/ml faza luteal.1,2-9,0 mIU/ml po menopauzie 21,7-111,0 mIU/ml .
Proszę o wyjaśnienie czy jestem jeszcze płodna?
Witam. Jest Pani po menopauzie. Jednak wskazana jest kontrola u ginekologa, jeśli dawno Pani nie była.

Szanowna Pani,
biorąc pod uwagę wyniki Pani badań hormonalnych (wysoki poziom FSH oraz nieoznaczalny poziom estradiolu) świadczących o inaktywacji funkcji jajników, można z najwyższym prawdopodobieństwem stwierdzić, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest w Pani przypadku bliskie zeru. Proszę pamiętać o rutynowych kontrolach ginekologicznych, szczególnie pod kątem profilaktyki chorób piersi oraz narządu rodnego. Pozdrawiam serdecznie!
Prowadzę co prawda klinikę in vitro ale wydaje mi sie na podstawie estradiolui FSH ze bardziej potrzebuje Pani leczenia estradiolem i progesteronem
Jest Pani niepłodna.