Czy jestem chora psychicznie?

9 odpowiedzi
Witam :) Jestem w nastoletnim wieku, od kilku tygodni codziennie płacze, cięłam się już kilka razy i mam myśli samobójcze. Mam napady smutku, złości i ogólnie huśtawke nastrojów i nie nie tylko przed okresem ;) Boję się że może to być objaw jakieś choroby psychicznej, np. Depresji czy borderline, błagam pomocy :(
Dzień dobry, to bardzo ważne co teraz zrobiłaś - opisałaś swoje uczucia i siebie. To trudne wyzwanie, przyznać się, że jest nam źle. To, o czym wspominasz budzi moje obawy. Moja propozycja - porozmawiaj z rodzicami i udaj się do lekarza. Mozesz poprosic o wsparcie psychologa/pedagoga szkolnego. Trzymam kciuki.

wita. Proszę skontaktować się z psychologiem, psychoterapeutą i rozpoczęcie terapii. Pozdrawiam. Barbara Struzikowska
Jeśli Pani żle sie czuje to napewno nie ma co sobie samemu szukać diagnozy,zgłosić to rodzicowi/opiekunowi prawnemu/jak najszybciej udaćsie do lekarza psychiatry,psychologa.Dopiero po dokładnej ocenie Pani stanu zdrowia,sprecyzowaniu diagnozy warto wspólnie podjać decyzje dotyczące terapii,ewentualnego właczenia farmakoterapii.pozdrawiam
Proszę pilnie pójść do lekarza.
Witam.Rzeczywiście doświadczane wahania nastroju , samookaleczenia wskazują,że masz trudności w radzeniu sobie z emocjami i musi być Ci z tym trudno.Jest kilka możliwości pomocy.Najlepiej byłoby porozmawiać z psychologiem,pedagogiem (jeśli jeszcze się uczysz znajdziesz go w szkole)lub w poradni psychologiczno pedagogicznej.W każdym mieście powinna taka poradnia być.Możesz też znaleźć pomoc u swojego lekarza rodzinnego,który skieruje Cię do specjalisty.Warto "zebrać się na odwagę" i porozmawiać o tym co Cię dręczy , poszukać rozwiązamia problemów.Pozdrawiam serdecznie.Izabela Kuminiak
Proszę porozmawiaj o Sobie z Kimś bliskim i koniecznie skonsultuj się z psychoterapeutą.
Możliwe, że będzie potrzebna pomoc lekarza psychiatry.
Witam. Niewątpliwe z objawów jakie Pani opisuje zalecałabym konsultacje psychiatryczną w połączeniu z psychoterapią.
Dzień dobry.
Myśli samobójcze, samookaleczanie się, smutek, wskazują na utratę wiary, brak chęci do życia i ogromne cierpienie którego Pani doświadcza. To ważny krok, którego Pani dokonała pisząc o sobie tutaj. Świadczy on o tym że potrzebuje Pani pomocy i ma odwagę by nią sięgnąć. Taką pomoc może Pani uzyskać w jednoczesnym kontakcie z psychiatrą i psychoterapeutą, do czego bardzo zachęcam. Są takie dni, problemy z którymi samemu trudno jest sobie poradzić. Warto wtedy skorzystać z pomocy oferowanej przez specjalistę. Otrzyma Pani w ten sposób wsparcie w tym trudnym okresie życia oraz życzliwą osobę która pomoże Pani przez to przejść i będzie po Pani stronie.
Pozdrawiam
Koniecznie niech się Pani zgłosi do najbliższego psychologa lub psychiatry.