Czy jest możliwość że tarczyca pojawia się tylko w ciąży. Jestem po dwóch poronieniach a w trakcie c

3 odpowiedzi
Czy jest możliwość że tarczyca pojawia się tylko w ciąży. Jestem po dwóch poronieniach a w trakcie ciąży mam objawy niedoczynności tarczycy. wyniki zrobione po przerwaniu ciąży wykluczają tarczyce
Witam, okres ciąży to czas zwiększonego zapotrzebowania na hormony tarczycy jeżeli jest ona chora to wówczas nie daje rady pracować i mamy objawy niedoczynnosci tarczycy. Oczywiscie to wszystko należy potwierdzić badaniami. Poronienia moga byc związane z zaburzeniami funkcji tarczycy. Proponuje omówić to z endokrynologiem. Pozdrawiam serdecznie.

Witam, jest to możliwe. Powinna być Pani pod stałą opieką endokrynologa i dietetyka. Dieta ma również ogromne znaczenie w utrzymaniu ciąży. Służę pomocą w gabinecie i on-line.
Pozdrawiam
Olga Kapinos
Dzień dobry,
tak jest to możliwe.
Zaburzenia tarczycy moga byc powodem poronienia lub wcześniejszych porodów. Nie bardzo rozumiem , co oznacza stwierdzenie , że wyniki po 'wykluczają chorobę tarczycy'. By określić , czy tarczyca funkcjonuje prawidłowo konieczne jest wykonanie szeregu badań i szczegółowa analiza wyników przez endokrynologa. Na Brakuje również informacji jaki jest ogólny stan Pani zdrowia? Czy występują inne jednostki chorobowe? Czy ma Pani prawidłową masę ciała?

Polecam dalsze konsultacje i upewnienie się czy diagnostyka tarczycy była kompletna.
pozdrawiam serdecznie