Czy jest możliwość, że jestem zarażony boreliozą, jeżeli western blot IgM P100, VIsE, P58, P41, P39,

1 odpowiedzi
Czy jest możliwość, że jestem zarażony boreliozą, jeżeli western blot IgM P100, VIsE, P58, P41, P39, OspA, OspC, p18 mają wynik negatywny oraz western blot IgG P100, VIsE, P58, P41, P39, OspA, p18 mają negatywny, jednak OspC jest pozytywny ( 8 pkt, gdzie laboratorium oznacza obecne jako większe niż 7). Badanie było robione 6 tygodni po ukąszeniu kleszcza, który pozostawił rumień (bardziej siniak niż wędrujący)
Wyniki badan nie wskazują na borelioze- brak oczywiście testów elisa ale same wb są już ujemne. Istotniejszy jest charakter tej zmiany- choć pisze Pan ze nie bym to rumień wędrujący? Warto by zmianę zobaczył lekarz zakaznik