czy jest jakiś dentysta na nfz na narkoze

17 odpowiedzi
Dobry wieczór
mam pytanie czy jest jakiś dentysta, na nfz ktury, podaje narkoze , szukam dentysty tylko z narkozą. Ze znieczuleniem ogólnym nie szukam dentysty.
Dobry wieczór.
Znieczulenie ogólne i narkoza to dokładnie to samo.
NFZ nigdy nie refundował i nie refunduje znieczulenia ogólnego do leczenia zębów u zdrowych pacjentów.
Z poważaniem
Malgorzata Zając

Narkoza jest zamienną nazwą znieczulenia ogólnego.
Pacjent leczony w znieczuleniu ogólnym wygląda jakby spał - nic nie czuje, nie pamięta. Jest to polecane dla osób z ekstremalnym strachem przed dentystą i osób niepełnosprawnych, które nie są w stanie współpracować z lekarzem.
Myślę, że w tym pytaniu może chodzić o sedację wziewną podtlenkiem azotu, tzw. "gazem rozweselającym".
Narodowy fundusz zdrowia NFZ refunduje leczenie stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym - pod narkozą - tylko u osób niepełnosprawnych, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności. Pozdrawiam.
Witam, są lekarze dentyści którzy leczą pacjentów w znieczuleniu ogólnym w ramach NFZ. Sam nie leczę w ten sposób pacjentów, ale z tego co się orientuję potrzebne jest odpowiednie orzeczenie o konieczności leczenia w warunkach znieczulenia ogólnego.
NFZ refunduje tylko znieczulenie miejscowe .Osoby upośledzone fizycznie i psychicznie mogą mieć wykonany zabieg stomatologiczny w narkozie na NFZ .Proszę zgłosić się do NFZ po szczegółowe informacje .
Witam,
Narkoza to właśnie znieczulenie ogólne. Stomatolog sam nie wprowadza pacjenta w stan narkozy, do takiego zabiegu potrzebny jest anestezjolog. Z tego co wiem NFZ pokrywa koszt narkozy do leczenia stomatologicznego tylko w szczególnych przypadkach-np w przypadku stwierdzonego poważnego upośledzenia, silnych zaburzeń nerwowych. Proponuje skonsultować się w tej sprawie z lekarzem rodzinnym lub bezpośrednio z oddziałem NFZ.
Polecam również podjęcie próby leczenia w podstępny azotu. Co prawda nie wiąże się to z pełną utratą świadomości ale znacznie zmniejsza stres przed leczeniem, pacjenci często zasypiają w trakcie dłuższych zabiegów, a po kilku wizytach w podtlenku nieraz decydują się na leczenie w samym znieczuleniu miejscowym konkretnego zęba.
Pozdrawiam!
Dobry wieczór,
radziłabym dowiedzieć się w lubelskim NFZ , gdzie najlepiej znaleźć takiego lekarza.
Pozdrwiam
Dzień dobry, proszę skontaktować się z NFZ w Pana/i miejscowości i zapytać o taki gabinet. Pozdrawiam dr Kręcisz
na nfz nie ma tylko prywatnie ,proszę szukac z wziewna ,pozdrawiamy zespół rojekdental.pl
Znieczulenie ogólne jest podawane w ramach NFZ tylko pacjentą z niepełnosprawnością.
Niestety w ramach nfz nie wykonuje sie zabiegow pod narkoza. Takie swiadczenie przysluguje tylko pacjentom szczegolnym np. z roznymi uposledzeniami.
Witam!
Jeżeli Fundusz refunduje znieczulenie ogólne podczas leczenia stomatologicznego, muszą istnieć określone wskazania. Niestety nie orientuję się. Proszę zapytać w Funduszu.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Dobry wieczór.

O ile zrozumiałem zapytanie, to Panu/Pani nie chodzi o znieczulenie ogólne, a o przeprowadzenie zabiegu w sedacji N20 (gaz rozweselający/ "głupi jaś").
Niestety koszyk świadczeń NFZ nie obejmuje refundacji takiej usługi - tylko prywatnie.
Udanego leczenia
Witam, proszę sprawdzić na stronie NFZ listę procedur refundowanych, jednak z tego co się orientuję zabiegi w znieczuleniu ogólnym przysługują tylko osobom z grupą inwalidzką
tylko w szczególnych przypadkach, jak np: niepełnosprawność umysłowa
Z tego, co mi wiadomo, sedacja wziewna (tzw. gaz rozweselający) nie jest refundowana przez NFZ.
Witam serdecznie,
Znieczulenie ogólne to jest dokładnie to samo co narkoza. Są różne rodzaje narkozy, w gabinetach stomatologicznych zwykle jest stosowana dość płytka narkoza, przez niektórych też nazywana 15-minutową. Jest ona znacznie bezpieczniejsza od spotykanej w szpitalach narkozy głębokiej (wymagającej oddychania "za pacjenta")
Na NFZ narkoza przysługuje wyłącznie niepełnosprawnym dzieciom do lat 16 oraz osobom niepełnosprawnym w stopniu umiarkowanym i znacznym.
Tylko zabiegi chirurgiczne mozna wykonac na NFZ w narkozie .leczenia zachowawczego nie .