Czy jeśli po umyciu wypiję herbatę posłodzoną ksylitolem, to nie muszę już myć ponownie zębów ze wzg

4 odpowiedzi
Czy jeśli po umyciu wypiję herbatę posłodzoną ksylitolem, to nie muszę już myć ponownie zębów ze względu na właściwości ksylitolu?
Nie trzeba wtedy myć zębów jeszcze raz, ponieważ ksylitol nie jest cukrem. Jest alkoholem (naprawdę! :) ) bakterie go nie przetworzą w kwasy, które niszczą zęby. Swoim pacjentom polecam bardziej erytrol, bo ma mniejsze działanie przeczyszcające.

Po wypiciu takiej herbaty należy umyć zeby choćby dla pozbycia się osadów ,które mogą potem pozostać na szkliwie .
Dzień dobry,

Zgadza się-spożycie samego roztworu ksylitolu nie powoduje konieczności ponownego mycia zębów. Pytanie tylko co jeszcze w tym roztworze jest :-) jeżeli w herbacie są suszone owoce albo ekstrakty, które obniżają pH to warto przynajmniej zastosować płyn do płukania jamy ustnej. Gdyby zdecydowała się Pani na mycie zebow warto to poprzedzić wypiciem szklanki wody-w przypadku herbaty owocem jest ryzyko wcierania kwasów w szkliwo myjąc bezpośrednio po herbacie. Obawiam sie, ze nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale sam fakt, ze zostało zadanie świadczy o tym jak ważna jest dla Pani higiena jamy ustnej.
Pozdrawiam serdecznie,
Joanna Mastalerz-Kulik
Radzę nie myć przed herbatą tylko po i problem z głowy ;)