Czy jak pójdę prywatnie do psychiatry, to mój lekarz rodziny będzie wiedział o moim leczeniu i czy będzie mógł mi wypisać receptę na leki psychotropowe?

Czy może potrzebuje jakieś zaświadczenie od prywatnego psychiatry dla lekarza rodzinnego żeby wiedział, że się leczę?
Bo trochę to średnie, żebym chodziła do psychiatry i płaciła za każdą wizytę, jeżeli chce tylko leki.
Witam. Ja również życzyłbym sobie, aby leczenie było takie proste. Wizyty psychiatryczne są niezbędne celem oceny bezpieczeństwa stosowanych leków, monitorowanie efektów leczenia, rozmowy, podtrzymaniu efektu terapeutycznego, oddziaływań pozafarmakologicznych itp. Proponowałbym wizytę w Poradni Zdrowia Psychicznego na NFZ. Pozdrawiam.

lek. Krzysztof Gil
lek. Krzysztof Gil
Psychiatra, Terapeuta
Kraków
Lekarz rodzinny będzie wiedział, czy Pani chodzi do psychiatry, to zależy od Pani. Lepiej mu o tym powiedzieć. Psychiatra, po ustaleniu leczenia powinien dać zaświadczenie na temat tego, dlaczego się Pani leczy i jakie leki Pani zażywa. Może być potrzebne kilka wizyt u psychiatry, żeby ustalić leczenie.
Pozdrawiam.

Witam.
Lekarz rodzinny dowie się o leczeniu psychiatrycznym tylko wtedy jesli sam pacjent go o tym poinformuje. Oczywiscie, lekarz POZ może wypisać leki, zwykle prosi o zaświadczenie od prowadzącego leczenie psychiatry. Nadmieniam, ze konieczne są okresowe kontrole psychiatryczne ze względu na ocenę dotychczasowego leczenia i jego monitorowanie. Nie zapominajmy ze mówimy o lekach psychotropowych a lekarz rodzinny nie ma obowiązku posiadania specjalistycznej wiedzy na ich temat.
Jeśli koszty leczenia prywatnego są zbyt duże proponuje udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie możliwe są wizyty w ramach NFZ.
Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.