czy isc ze stluczona reka na l4 co widać na rtg czy za jego pomocą można stwierdzić uraz miesni, tka
2
odpowiedzi
czy isc ze stluczona reka na l4 co widać na rtg czy za jego pomocą można stwierdzić uraz miesni, tkanek,
W bólu pourazowym należy wykonać rtg.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
To czy ktoś czuje się na siłach pracować to sprawa indywidualna. Z całą pewnością po urazie nawet niewielkim lepiej w początkowym okresie ograniczyc wysiłek i zastosować leczenie p/bólowe i p/obrzękowe. Jeśli chodzi natomiast o rtg to ze względu na małą inwazyjność badania wskazane jest jego wykonanie po większości urazów. Należy podkreślić, że obraz radiologiczny służy przede wszystkim do oceny elementów kostnych, ocena pozostałych struktur miękkich (ścięgna mięśnie więzadła) jest możliwa w badaniu USG lub MR.
Podobne pytania
- Witam Pisze w sprawie mojego dziecka synka 5 miesięcy Dziecko od urodzenia ma wizualnie widocznie bardziej opadnieta jedna z prawej strony powieke oka. Najbardziej jest to zauważalne podczas gdy długo nie śpi lub jest jasno w pomieszczeniu Czy mamy do czynienia z czymś poważnym i powinniśmy…
- Czy przy atopowym zapaleniu skóry i łojokotowym zapaleniu skóry dziecko (8 m-cy) może chodzić na basen? Chodzi o wodę chlorowaną. Z góry dziękuję za odpowiedź.
- Witam, moim problemem jest ciagle spływająca wydzielina do gardła. Zwłaszcza w nocy kiedy leżę, czuje jakby coś oblepiało mi gardło, wiec próbuje to wykrztusić, ale bez skutku. Z tego powodu nie mogę spać, a od jakiegoś czasu uczucie to utrzymuje się także w dzień. Byłam u lekarza rodzinego w…
- Bóle kręgosłupa nie dowytrzymania gdzie sie leczyć
- Od dwóch miesięcy coś dzieję sie ze mna nie tak. Jestem nerwowa, placze z byle powodu. Przy tym apetytu nie mam. Stracilam na wadze. Nie moge się skupic w pracy. Robię pomylki. W pracy duży stres z ktorym nie moge sobie poradzic. Zdarza sie ze placze w pracy a juz wogole jak wychodze z niej.…
- Czy bóle brzucha, nudności i wzdęcia oraz ból pleców to normalne w czasie dni plodnych? Mam tak od kilku miesięcy co miesiąc.
- od dwóch dni mam plamienia a do miesiączki jeszcze ponat tydzień, wydzielina ma nieprzyjemny zapach, pobolewa mnie lewy jajnik, co to może być, do ginekologa mogę iść dopiero w poniedziałek bo jest weekend
- Witam wynik tsh mam 7 czy eutyrox 25 wystarczy na zmniejszenie ? Czy jest szansa w niedługim czasie zajść w ciąże ?
- Witam. W styczniu trafilam do szpitala pkt pozytywnym teście ciażywym z powodu plamienia. Lekarz zrobił USG. Brak ciazy. Badanie beta, 4000 tys. We wtorek skoczyl mi przyrost bety do 5000 tys. Ciazy w macicy brak , ale coś jest w prawym jajniku. Zabieg laparakoskopi z podejrzeniem ciazy pozamacicznej.…
- Potrzebuję pomocy psychologa, lecz mnie na niego nie stać.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.