Czy interakcje kwetiapiny, sertraliny i pregabaliny moga nasilac działania nieporzadane jakiejkolwie

4 odpowiedzi
Czy interakcje kwetiapiny, sertraliny i pregabaliny moga nasilac działania nieporzadane jakiejkolwiek substancji?
Tak. Pozdrawiam.

Może tak się zdarzyć. Sertralina może nasilać działanie Kwetiapiny, w tym ryzyko wystąpienia działań nieporządanych. Natomiast interakcja Kwetiapina z Pregabaliną może powodować choćby senność lub zawroty głowy. Pozdrawiam.
Tak może się zdarzyć. Powstaje jednak pytanie jakie dawki zostały przepisane. Np. minimalna dawka kwetiapiny i mała dawka sertraliny nie powinny być groźne. Połączenie pregabaliny i kwetiapiny może dać senność i trudności w koncentracji, ale znów - wszystko zależy od dawki - jeśli lekarz przepisał np. 25 mg kwetiapiny nasennie to nie ma się czego obawiać. Trzeba ze swoim lekarzem przedyskutować ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, a w razie ich wystąpienia niezwłocznie je zgłosić.
Tak. Zawsze należy ocenić ryzyko interakcji. Zalezy wszystko tez od dawek i indywidualnej tolerancji leków. Pozdrawiam