Czy hipnoza jest skuteczna w leczeniu nerwicy, depresji? Właśnie dowiedziałem się że będę taką metod

4 odpowiedzi
Czy hipnoza jest skuteczna w leczeniu nerwicy, depresji? Właśnie dowiedziałem się że będę taką metodą leczony i nie wiem co o tym myśleć, nie jestem za bardzo przekonany. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję
Hipnoza kliniczna jest skuteczna w leczeniu:
aburzeń depresyjnych, zaburzeń zachowania, zaburzeń nerwicowych; lęku, reakcji na stres, natręctw, fobii, zaburzeń adaptacyjnych, zaburzeń występujących pod postacią somatyczną, neurastenii, zaburzeń dysocjacyjnych konwersyjnych), zaburzeń nawyków i popędów (także u dzieci), takich jak kleptomania, piromania, wyrywanie włosów (trichotillomania), patologiczny hazard, uzależnień (nadużywanie alkoholu, palenie tytoniu), zaburzeń odżywiania, dysfunkcji seksualnych, nieorganicznych zaburzeń snu (lęki nocne i koszmary senne), problemów z poczuciem własnej wartości, problemów występujących w rodzinach, małżeństwach i związkach.

W razie wątpliwości dotyczących skuteczności leczenia zaburzeń psychicznych, zalecam kierować się wskazaniami wiodących naukowych towarzystw międzynarodowych (psychologicznych, psychiatrycznych), które cyklicznie publikują rekomendacje zgodne z wynikami najnowszych badań naukowych (na przykład: Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne, Instytut NICE) - wskazania te są ogólnodostępne online. Hipnoza nie znajduje się na liście rekomendowanych w pierwszej linii praktyk w leczeniu depresji (są nimi natomiast: psychoterapia poznawczo-behawioralna, farmakoterapia, krótkoterminowa psychoterapia psychodynamiczna).
Leczenie depresji, szczególnie z innymi współwystępujacymi problemami, wymaga dużego doświadczenia i ostrożności ze strony specjalisty (m.in. z uwagi na ryzyko prób samobójczych), a przede wszystkim - właściwie postawionej diagnozy oraz indywidualnie dobranego planu terapii.
Hipnoza może skutecznie łagodzić objawy depresji. Natomiast w leczeniu stosuje się farmakoterapię wraz z psychoterapią.
Najskuteczniejszą formą pomocy byłaby pełna hipnoterapia, a nie jedynie trans hipnotyczny w celu niwelowania objawów. Pełna, profesjonalna hipnoterapia potrafi rozwiązać problem w kilka sesji. Natomiast jak przy każdej terapii, ważna jest postawa pacjenta. Najważniejsze jest pragnienie zmiany i zaangażowanie ku ozdrowieniu. Hipnoza nie jest magiczną różdżką, nic nie dzieje się poza pacjentem. Jest to jedynie narzędzie zmiany, a hipnoterapeuta jest przewodnikiem procesu. Natomiast sam proces jest takim samym samouzdrawianiem jak każda terapia, po prostu szybszym i skuteczniejszym. Praca musi być wykonana przez klienta, nic nie stanie się "od tak". Pozdrawiam i polecam,
Sugeruję wizytę: Hipnoterapia depresji - 500 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.