czy erytrofobię można wyleczyć?

1 odpowiedzi
Witam, cierpię na erytrofobię, z byle powodu moja twarz i dekolt pokrywa się paskudnymi czerwonymi plamami (stres, wysiłek, emocje). Czasem nawet wtedy gdy ktoś się do mnie odezwie, przy kasie w sklepie... Łapię się na tym, że czerwienię się nawet wtedy gdy pomyślę, że zaraz mogę zrobić się czerwona. Często uciekam gdy czuję że "ta fala" nadchodzi, staram się unikać takich sytuacji...bardzo mnie to ogranicza. Próbowałam wiele rzeczy, dermatolog stwierdził, że to trądzik różowaty i przepisał parę rodzajów maści, brałam betablokery, ale niestety nie działa, brałam tabletki uspokajające na receptę...nie działa, korzystałam z laserów by zamknąć naczynka-to na nic. Czy psychoterapia pomoże w takim wypadku czy pozostaje tylko operacyjne rozwiązanie problemu?
Erytrofobia - jak każdy lęk, na szczęście da się opanować. Tu często lęk ma charakter samospełniający, ale terapia przynosi pozytywne skutki. Zachęcam do spotkania ze specjalistą i pozdrawiam serdecznie!

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.