Czy dysk po opercji można wyciagnąć i spróbować żyć bez niego ? Miałam zabieg u pana w 2007 r i to p

4 odpowiedzi
Czy dysk po opercji można wyciagnąć i spróbować żyć bez niego ? Miałam zabieg u pana w 2007 r i to pytanie mi sie nasówa czy dało by rade coś zrobić takiego? Czy jest możliwe żeby kregosłup już nie leciał na bok bez dysku dało by rade coś skorygować ?
Pytam ponieważ chciałabym zobaczyć siebie bez dysku. Jestem już dorosłą osba już nie rosne a i tak mam krzywy kregosłup. Także jestem ciekawa tego jakby życie wygladało bez dysku ?
Częściowe usunięcie dysku jest możliwe natomiast jeżeli jest usuwany w całości musi zostać zastąpiony implantem. W obu przypadkach zabieg nie służy korekcji osi kręgosłupa.

Usunięcie dysku wymaga wszczepienia implantu zastępującego jego funkcję, ale i usztywnienia kręgosłupa. To poważna decyzja. Wymaga dodatkowej diagnostyki (MR lub TK)
Jestem lek.wet, nie pomogę
Na pewno nie miała Pani u mnie operacji , ponieważ ja nie zajmuje się leczeniem operacyjnym kręgosłupa.