Czy diastemę można skorygować aparatem ruchomym w wieku 25 lat?

6 odpowiedzi
Dzień dobry, nosiłem aparat stały ortodontyczny około 5 lat temu.Po roku noszenia reteinera przestalem go nosic. Pojawiła mi się milimetrowa diastema miedzy jedynkami. Po znalezieniu i noszeniu ponownie reteinera troche sie cofneła. czy jest mozliwosc korekcji diastemy aparatem ruchomym w wieku 25 lat? czy w tym wieku to juz tylko aparaty stałe?
To zależy od kształtu zębów, wielkości diastemy, ustawienia zębów. Nie da się tego ustalić bez badania pacjenta, ale raczej jest niewielka szansa na załatwienie problemu aparatem zdejmowanym.

Witam! Mozna podjac taka probe, jednak nalezaloby sprawdzic najpierw z jakiego powodu otwiera sie diastema. Pozdrawiam!
Witam.Mozna skorygowac ruchomym.Pozdrawiam.Z powazaniem Igor Astaszew.
Witam serdecznie. Korekta samej diastemy jest możliwa aparatem ruchomym. Będzie on podobnie działał jak reteiner. Natomiast jeśli nastąpił większy nawrót wady, potrzebny będzie aparat stały.
Zamknięcie diastemy jest łatwiejsze niż utrzymanie wyniku.Diastema szerokości 1 mm to mała diastema;można rozważyć poszerzenie masą kompozytowa zębów 1+1 lub 2+2(po zsunięciu centralnych siekaczy aparatem stałym częściowym)Przyczyną otwierania diastemy mogą być nawyki(ogryzanie paznokci,tłoczenie języka-żucie gumy!)
Dzień dobry,
Jak najbardziej istnieje możliwość korekty wady, za pomocą specjalnie dostosowanej szyny aligner ( niewidocznej, przeźroczystej, która powinna być noszona 24h na dobę).
Ewentualnie ściągamy, przy spożywaniu ciepłych pokarmów i napojów.
Jeżeli szczelina jest między jedynkami jest zbyt duża do korekty jedną szyną, możliwe, że konieczne będzie powtórzenie wycisku i wykonanie kolejnej szyny do całkowitej korekty.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Duda